Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Mibelle pozyskuje ekstermofilne algi zapewniające komórkom długowieczność
Mibelle Biochemistry przedstawia nowy składnik aktywny pochodzący z alg, które są w stanie rozwijać się na lodowcach i w klimacie wiecznego śniegu . Snow Algae Powder jest w stanie wydłużyć życie komórek skóry.

„Śnieżne algi” to glony jednokomórkowe z unikalną zdolnością do życia optymalnie, w temperaturze około 0 ° C. W przeciwieństwie do nich, większość roślin, w takich warunkach albo zmniejsza aktywność metaboliczną, albo nie jest w stanie w ogóle przeżyć. Zmiany stężenia pigmentu są jedną ze strategii opracowanych przez „śnieżne glony”. Umożliwia im to dostosowanie się do skrajnych warunków życia . Produkcja innych metabolitów wtórnych , takich jak biopolimery ( gallerten ), glikoproteiny zapobiegające zamarzaniu ( AFGPs ), modyfikatory stresu i osmotycznie czynne aminokwasy i cukry, mogą również pomóc ekstermofilom przetrwać skrajne warunki.

Firma Mibelle produkuje składnik Snow Algae Powder w sposób zrównoważony, w specjalnie przystosowanym bioreaktorze . Glony są hodowane w sprzyjających warunkach ( faza zielona) i niesprzyjających warunkach ( aktywizacja , faza czerwona) w ciekłym nośniku w bioreaktorze . Biomasa jest następnie zbierana a integralności ścian komórkowych glonów zostaje naruszona. Następnie dokonuje się enkapsulacji fragmenty komórek zamyka się do liposomów . Te są z kolei rozpryskiwane są na specjalnej bazie opartej na proszku z maltodekstryny .

Na poziomie komórkowym , dochodzi do aktywacja dwóch kluczowych czynników szlaku restrykcji kalorii- genu długowieczności Klotho i AMP-activated kinase (AMPK) , jako „czujnika energii „ które razem prowadzą do poprawy obrony komórkowej, odporności na stres oksydacyjny i detoksykacji. W rezultacie w skórze wznawiana jest produkcja kolagenu oraz wyraźnemu odmłodzeniu ulega struktura granicy skórno-naskórkowej. W związku z tym: bariera skóry jest wzmocniona , skóra wydaje się świeża, oczyszczona, a plamy starcze są mniej widoczne .

Zaleca się stosowanie 2-3% składnika Snow Algae Powder w formułach odmładzających i naprawczych, w produktach anti-aging oraz w preparatach pielęgnacyjnych.

Źródła

http://www.cosmeticsandtoiletries.com/

http://www.mibellebiochemistry.com/

KOMENTARZE
news

<Sierpień 2022>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter