Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Marki Procter & Gamble z kategorii Fabric Care zobowiązują się do 2025 r. zmniejszyć ilość tworzywa sztucznego w opakowaniach w Europie o 30%
24 kwietnia br. na Konferencji „Sustainable Brands Paris”, Virginie Helias, Wiceprezes ds. Zrównoważonego Rozwoju w Procter & Gamble, ogłosiła, że Ariel, Lenor i inne marki P&G Fabric Care w Europie planują do 2025 r. o 30% zmniejszyć użycie tworzyw sztucznych w swoich opakowaniach. Jest to istotny krok w kierunku realizacji strategii zrównoważonego rozwoju „Ambicja 2030” dla marki Ariel, która opiera się zarówno na jeszcze lepszej skuteczności działania swoich produktów, jaki i zmniejszeniu zużycia zasobów o 50% do 2030 r., w tym także zastosowaniu pierwotnego tworzywa sztucznego (niepochodzącego z odzysku).

 

Porównując lata 2025 i 2018, planowane ograniczenie zużycia tworzyw sztucznych w opakowaniach marek Ariel, Lenor, Vizir i innych z oferty P&G Fabric Care, przełoży się na zmniejszenie ilości odpadów o 15 tys. ton rocznie. Choć produkty marek P&G z kategorii prania i pielęgnacji tkanin mają relatywnie niewielki udział w ogólnej ilości odpadów z tworzyw sztucznych na terenie Europy, sama ilość zaoszczędzonego plastiku będzie znacząca. Gdyby z zaoszczędzonego materiału wyprodukować butelki, ułożone jedna za drugą utworzyłyby linię dłuższą niż obwód Ziemi!

Virginie Helias, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w P&G mówi – Nasze marki Ariel, Lenor i Vizir są pionierami w obszarze redukcji opakowań. Będzie to znaczący krok w realizacji naszego zobowiązania, by do 2030 r. ograniczyć stosowanie nieprzetworzonych tworzyw sztucznych w opakowaniach o 50%. To tylko jeden z wielu przykładów naszych czołowych marek, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom inspirują do zrównoważonej konsumpcji.

P&G planuje, że do 2022 r. wszystkie opakowania firmy będą w 100% nadawały się do recyklingu. Ariel, Lenor i Vizir intensywnie starają się zwiększyć popyt na recykling poprzez wzrost udziału poużytkowych tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w opakowaniach, który obecnie kształtuje się na poziomie do 50%. Żeby wprowadzić obieg zamknięty tworzyw sztucznych, cała branża powinna współpracować na rzecz łatwiejszych i skuteczniejszych procesów recyklingu. Właśnie dlatego naukowcy P&G współpracują z ekspertami w branży nad takimi innowacyjnymi rozwiązaniami jak perforowane rękawy na butelki o nazwie PetCore, które prowadzą to bardziej zoptymalizowanego recyklingu.

Działania te spotykają się z uznaniem ekspertów, czego świadectwem jest nadanie jednemu z czołowych naukowców P&G tytułu Ambasadora Roku UE w dziedzinie recyklingu tworzyw sztucznych, przyznawanego osobom o wyjątkowym wkładzie w branżę. Ariel jest także częścią nowoczesnych programów pilotażowych, takich jak LOOP – inicjatywy promującej obieg zamknięty tworzyw sztucznych przez wprowadzanie opakowań wielokrotnego użytku.

KOMENTARZE
Newsletter