Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
L’Oréal po raz dziesiąty jedną z Najbardziej Etycznych Firm Świata według rankingu Ethisphere Institute
L’Oréal po raz dziesiąty jedną z Najbardziej Etycznych Firm Świata według rankingu Ethisphe
L’Oréal, światowy lider branży kosmetycznej, został uznany przez Ethisphere Institute, największą organizację wyznaczającą światowe standardy etyki w biznesie, za jedną z Najbardziej Etycznych Firm Świata roku 2019. Już po raz dziesiąty L’Oréal otrzymuje to wyróżnienie za działania na rzecz wdrażania kultury etyki, jako ważnego aspektu codziennych praktyk biznesowych.

 

 

Jesteśmy pod wrażeniem podejścia L'Oréal, które opiera się na wartościach, długoterminowej wizji i autentycznym zaangażowaniu w przestrzeganie standardów i wdrażania praktyk etycznego biznesu – tak uzasadnił decyzję Timothy Erblich, Dyrektor Generalny Ethisphere. – Gratulujemy wszystkim zespołom L'Oréal zdobycia tego wyróżnienia oraz skutecznej integracji wartości etycznych w codziennych działaniach.

– To wyróżnienie, przyznane nam już po raz dziesiąty przez Ethisphere Institute, jest najlepszym dowodem na to, że ​​firmy mogą być etyczne i jednocześnie osiągać dobre wyniki finansowe. Etyka jest jednym z głównych elementów transformacji Grupy, z czego wszyscy nasi pracownicy na całym świecie są szczególnie dumni – powiedział Jean-Paul Agon, Prezes L’Oréal.

– W świecie ciągłych innowacji, firma o silnej kulturze etycznej jest lepiej przygotowana, aby stawić czoła wyzwaniom przyszłości – skomentował nagrodę Emmanuel Lulin, Wiceprezes i Dyrektor ds. Etyki L’Oréal.

W 2019 roku wyróżnienia otrzymało 128 przedsiębiorstw reprezentujących 50 sektorów z 21 państw. Trzynasta edycja rankingu pokazuje, że firmy stanowią obecnie ważny element zmian społecznych, który może pozytywnie wpłynąć na sytuację pracowników poprzez promowanie kultury korporacyjnej skupionej wokół etyki.

 

Etyka w L’Oréal

* W 2000 r. L’Oréal jako jedna z pierwszych firm we Francji stworzyła Kodeks Etyki Biznesowej, a w 2007 r. powołano stanowisko Dyrektora ds. Etyki.

* W 2008 r. Jean-Paul Agon, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Grupy, otrzymał prestiżową nagrodę Stanley C. Pace Leadership in Ethics Award.

* W 2015 r. Emmanuel Lulin, Starszy Wiceprezes i Dyrektor ds. Etyki L’Oréal, został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem Carol R. Marshall Innovation in Ethics Award.

* W 2017 i w 2018 r. firma L'Oréal otrzymała Nagrodę Grand Prix w kategorii Przejrzystości za swój Kodeks Etyki (Grand Prix de la Transparence – Charte Éthique).

 

A w samym tylko 2018 r.:

* Grupa L’Oréal znalazła się w zaszczytnym gronie Global Compact Lead i otrzymała dwie nagrody: Excellence in Ethical Governance i Ethical Leadership od Uniwesrytetu Cergy-Pontoise (France).

* Organizacja UN Global Compact uhonorowała Emmanuela Lulina, Starszego Wiceprezesa i Dyrektora ds. Etyki Grupy L’Oréal, tytułem Pioniera SDG na rzecz promocji etyki w biznesie. Emmanuel Lulin otrzymał także nagrodę Billa Danielsa “Being a Difference Award” od NASBA Center for Public Trust oraz pierwszą honorową nagrodę jako Influencer Etyki przyznaną mu przez Uniwersytet Cergy-Pontoise

* L'Oréal zajął 1. pozycję spośród 6 000 firm na całym świecie w rankingu Covalence ESG.

* Każdego roku L’Oréal organizuje również Dzień Etyki, podczas którego pracownicy z całego świata mogą uczestniczyć w webchatach z Dyrektorem Generalnym i Prezesem Zarządu L’Oréal oraz prezesami lokalnych oddziałów, aby porozmawiać z nimi na temat etyki w biznesie.

KOMENTARZE
Newsletter