Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Kosmetyczne trendy w 2018 roku
Kosmetyczne trendy w 2018 roku
Początek roku to okres postanowień, marzeń, życzeń i przewidywań. Jakie trendy będą dominować w świecie kosmetyki przez najbliższe 365 dni? Oto co donoszą portale branżowe.

Naturalnie

Kosmetyki naturalne to modny temat już od dobrych kilku lat. Przewiduje się, że w najbliższym czasie osiągną szczyt popularności. Według raportu Agencji Mintel Beauty Personal Care Global Trends 2018 - 25% niemieckich konsumentów kupujących kosmetyki naturalne wybiera je bo wierzy, że są one lepsze dla środowiska, 33% użytkowników kosmetyków kolorowych we Włoszech wybiera kosmetyki naturalne, 50% konsumentów w Wielkiej Brytanii nabywających produkty do pielęgnacji szuka tych stworzonych z naturalnych składników. Dla wielu osób na świecie being green to już nie tylko trend, ale styl życia. Filozofia kosmetyków naturalnych wiąże się z CSR - społeczną odpowiedzialnością biznesu, dbałością o lokalne społeczeństwa i samo środowisko, z którego pozyskiwane są surowce przeznaczone do produkcji kosmetyków. Ochrona bioróżnorodności środowiska, racjonalne korzystanie z zasobów naturalnych, racjonalne gospodarowanie zasobami wody - to stale aktualne zagadnienia.

 

Moje piękno, moje zasady

Tworzenie profilu klienta na podstawie takich danych jak wiek, płeć, typ skóry/włosów może niebawem stać się nieskuteczne, a wszystko przez personalizację. Klient przyszłości będzie wybierać i stosować produkty do pielęgnacji na swoich własnych zasadach. Dotychczas to marki wyznaczały definicję urody, teraz ma się to zmienić. Sojusz marki z wartościami cenionymi przez klienta ma sprawić, że klient będzie kupował nie tylko produkt, ale „element stylu życia”.

 

Ochrona

Temat mikrobiomu i anty-pollution jest i będzie aktualny. Symbiotycznej florze bakteryjnej bytującej na powierzchni naszej skóry od pewnego czasu przypisuje się miano bariery ochronnej i podkreśla się znaczenie równowagi między bakteriami symbiotycznymi i pasożytniczymi  w prawidłowym funkcjonowaniu skóry. Zanieczyszczenie środowiska przyczynia się do wcześniejszego starzenia się skóry, odwodnienia, utraty blasku, żółtawego odcienia, wzrostu wrażliwości skóry. Smog, z którym z mniejszym lub większym powodzeniem walczą miejskie wydziały ochrony środowiska, ma negatywny wpływ również na stan włosów. Toksyczne związki chemiczne obecne w spalinach powodują degradację lipidów, w jej następstwie osłonka włosa staje się bardziej przepuszczalna. Specjaliści nie zapominają o wpływie promieniowania niebieskiego na naszą skórę. Kosmetyki chroniące skórę przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych mają przed sobą świetlaną przyszłość.

 

Cyfrowa rewolucja

Słyszeliśmy już co nieco o gumkach do zmazywania zmarszczek, cyfrowych lustrach, które będą skanować skórę i diagnozować jej stan, lustrach w salonie fryzjerskim wizualizujących nasze odbicie w danym odcieniu farby czy wybranym uczesaniu zanim się na takowe zdecydujemy. Tego typu rozwiązania wkroczą w nasze życie szybciej niż nam się wydaje. Technologie przyszłości będą potrafiły interpretować wyraz twarzy klienta oraz ruch gałek ocznych i na tej podstawie określać jego potrzeby.

 

Kosmetyki dla mężczyzn

Wracając ze świata Matrixa do znanych nam drogerii - rok 2018 ma być dobrym rokiem dla kosmetyków dla mężczyzn. Tej kategorii wróży się stałe wzrosty, ponadto jak przewidują specjaliści światowych rynków, męskie szafy z kosmetykami do makijażu w drogeriach to kwestia 5-7 lat. Powodzeniem cieszyć się będą również kosmetyki do it yourself.

Jednym słowem: czeka nas piękna przyszłość!

Źródła

https://www.cosmeticsdesign-europe.com/Article/2017/12/12/Beauty-industry-trends-to-look-out-for-in-2018

Beauty Personal Care Global Trends 2018 Mintel http://www.mintel.com/beauty-trends/

KOMENTARZE
Newsletter