Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Konferencja -Kosmetologia dla zdrowia i urody
24.09.2010
II Targom URODA I ESTETYKA towarzyszyć będzie dwudniowa konferencja zatytułowana "Kosmetologia dla zdrowia i urody", której organizatorem jest Katedra Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Nad merytorycnym poziomem konferencji czuwać będzie RADA NAUKOWA KONFERNCJI, w skład której weszły wybitne postaci świata nauki:

prof. dr hab. Ryszard Glinka – przewodniczący,
prof. dr hab. Julia Kruk-Jeromin,
prof. dr hab. Radzislaw Kordek,
prof. nadzwycz. dr hab. Elżbieta Budzisz,
prof. nadzwycz. dr hab. Anna Zalewska-Janowska,
dr hab. Bogusław Antoszewski,
dr inż. Magdalena Sikora,
mgr inż. Mieczysław Wośko,
mgr Marzena Glinka.

Organizatorem konferencji jest KATEDRA KOSMETOLOGII UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI

Szanowni Państwo.

Podobnie jak w roku ubiegłym, mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Konferencji Kosmetologicznej. Tegoroczna IV konferencja pt. ,, Kosmetologia dla zdrowia i urody’’ ma na celu odkreślenie nierozerwalnego związku piękna ze zdrowiem. Znane od pokoleń określenie ,,w zdrowym ciele zdrowy duch’’ często niestety w ostatnich latach bywa opacznie rozumiane. Odkrywanie nowych technologii, tworzenie nowych kosmetyków, stosowanie nowoczesnej aparatury niestety nie zawsze pozostaje w zgodzie z potrzebami naszego zdrowia i ładnego wyglądu. Z modą w dziedzinie kosmetyki podobnie jest jak z modnym ubraniem; nie zawsze to co modne jest eleganckie, nie zawsze to co modne jest zdrowe i bezpieczne.
Od wielu lat wiele wynalazków z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej w większym lub mniejszym stopniu agresywne dla naszej urody i organizmu dostają się w niepowołane ręce. Stosowane są przez osoby nie mające do tego odpowiedniego merytorycznego przygotowania ani podstawowej wiedzy o zakresie ich działania. Często informacje są nierzetelnie lub wręcz nieprawdziwie przedstawiane przez firmy sprzedające preparaty i urządzenia.

Te problemy przed 14 laty leżały u podstaw powstania kosmetologii jako kierunku studiów na uczelniach medycznych. Jednakże brak ścisłego kontaktu między kadrą naukową związaną z kosmetologią, powoduje, że nasze protesty przeciwko wykonywaniu zabiegów przez osoby niekompetentne nie znajduje należytego odzewu. Szereg pism z zakresu kosmetologii zawierających artykuły sponsorowane przez firmy kosmetyczne lub będące przedrukami z prasy zagranicznej jest częściej cytowane w pracach studentów kosmetologii niż podręczniki autorstwa nauczycieli akademickich lub Polish Journal of Cosmetology. W prasie popularnej częściej spotyka się wywiady z osobami związanymi z firmami kosmetycznymi dostępnymi aptekach niż z firmami oferującymi wysokiej klasy kosmetyki profesjonalne. Zabiegi kosmetyki profesjonalnej czy wykonywane przy użyciu wysoce skomplikowanej aparatury oceniane są przez dziennikarki, nie mające żadnego przygotowania merytorycznego zarówno do oceny efektów zabiegu jaki i fachowości jego wykonania. Nasza tegoroczna konferencja może w znacznym stopniu przyczynić się do zmiany tego obrazu. Możecie Państwo przedstawić wszystkie nieprawidłowości jakie dostrzegliście w zakresie szeroko pojętej kosmetologii. Oczywiście tematy Państwa wystąpień nie muszą być podporządkowane tylko ,, ciemnej stronie kosmetyki’’. Oczekujemy, że podzielicie się Państwo również swoimi doświadczeniami z zakresu najnowszych badań i najlepszych osiągnięć naszej dziedziny. Tegoroczna IV konferencja Kosmetologiczna odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2010 r. w Łodzi na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich. Podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie Państwa wystąpienia zostaną wydrukowane w Polish Journal of Cosmetology. W związku z tym prosimy o nadesłanie materiałów w formie artykułów zgodnie z wymogami przedstawionymi w Polish Journal of Cosmetology w języku polskim i angielskim do 15 października 2010 pod adresem :
marzena.glinka@umed.lodz.pl


Również podobnie jak w roku ubiegłym osoby biorące czynny udział w konferencji nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w konferencji. Serdecznie zapraszam Państwa do udziału zarówno w Konferencji jak i w części wystawowej organizowanej przez Międzynarodowe Targi Łódzkie.

W imieniu Komitetu Naukowego i Komitetu Organizacyjnego prof. dr hab. Ryszard Glinka
KOMENTARZE
Newsletter