Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Intraceuticals - odmładzanie rodem z Australii
Redakcja portalu, 01.03.2012

Opracowana w Australii metoda odmładzania, rozjaśniania i wygładzania skóry szturmem zdobywa amerykańskie gabinety. Również i polskie salony nie pozostały wobec niej obojętne i stopniowo wprowadzają Intraceuticals do swojej oferty. Na czym polega zabieg i czego można się po nim spodziewać?

Tlen plus kwas

Główna rola przypada duetowi: tlen hiperbaryczny i kwas hialuronowy. Strumień tlenu pod wysokim ciśnienie pozwala „wtłoczyć” w skórę składniki mające poprawić jej kondycję. W każdej odmianie zabiegu, a są ich cztery – w zależności od zastosowanego serum odżywczego, pojawia się drugi stały element, a mianowicie kwas hialuronowy. O pozytywnym oddziaływaniu tego związku na skórę wiadomo od dawna. Wraz z włóknami kolagenu i elastyny stanowi „rusztowanie” skóry, od którego zależy jej wygląd. Gdy wraz z wiekiem włókna słabną, a ilość kwasu hialuronowego ulega znacznemu zubożeniu, rezultaty są widoczne w postaci zmarszczek i przesuszenia. Dostarczanie kwasu jest więc niezwykle istotne dla utrzymania odpowiedniej elastyczności i nawilżenia. Jego działanie w znacznej mierze zależy od masy cząsteczkowej. Kwas małocząsteczkowy doskonale sprawdza się w roli nośnika dla substancji aktywnych, które wraz z nim z łatwością wnikają w głąb skóry. Wielkocząsteczkowy kwas natomiast „zatrzymuje się” na powierzchni i tworzy warstwę chroniącą przed utratą wilgoci. W zabiegu Intraceuticals stosowane są obie formy kwasu.

Które serum?

Każdy, kto zdecyduje się na zabieg, ma do wyboru cztery rodzaje serum. To, które z nich powinno być zastosowane, zależy od kondycji skóry i obecnych na niej defektów kosmetycznych. Serum Rejuvenate ma za zadanie opóźnić proces starzenia się skóry, przywrócić jej jędrność i nawilżenie. W składzie preparatów znajdują się takie substancje jak: aloes, zielona herbata oraz kompleks witamin A, C i E. Są to w głównej mierze składniki o działaniu antyoksydacyjnym, a więc walczą z podstawową przyczyną zmian, które zachodzą w skórze wraz z wiekiem – wolnymi rodnikami.

Na istniejące zmarszczki mimiczne zalecane jest natomiast serum Atoxelene, zawierające w swoim składzie ulepszoną wersję peptydu Argireline. Związek ten reklamowany jest jako alternatywa dla jadu kiełbasianego. Jego skuteczność zbadano zarówno w stężeniu 10 proc., jak i 5 proc. W badaniu z zastosowaniem 10 proc. zaobserwowano redukcję głębokości zmarszczek średnio o 27 proc., natomiast w przypadku stężenia 5 proc. – o 17 proc. Mechanizm działania Argireline polega na rozluźnianiu mięśni, co zmniejsza widoczność zmarszczek. W serum obecne są także m.in. skwalen i pantenol.

Przy hiperpigmentacji zalecany jest zabieg z serum Opulence, w którym funkcje substancji wybielających pełnią: alfa-arbutyna, witamina C i wyciąg ze szczawiu kędzierzawego. Alfa-arbutyna jest jednym z najczęściej stosowanych związków rozjaśniających. Jak wygląda jej skuteczność? W jednym z testów na modelu skóry stwierdzono zmniejszenie syntezy melaniny o 40 proc. pod wpływem dawki 250 µg. Szczaw kędzierzawy (Rumex crispus) hamuje aktywność enzymu tyrozynazy, biorącego udział w melanogenezie. Serum Opulence zawiera również witaminy A i E oraz ekstrakt z zielonej herbaty.

Serum Clarity opracowano z myślą o skórze problematycznej z nadmierną produkcją łoju i zmianami trądzikowymi. Zawiera ono fitosfingozynę, której działanie antybakteryjne i przeciwzapalne udowodnione zostały w badaniach in vivo i in vitro. Obecny jest także kwas salicylowy, a więc związek z grupy beta-hydroksykwasów, regulujący proces keratynizacji skóry. Serum zawiera też m.in. skwalen, witaminy E i C, kwas alfa-liponowy i selen.

Częstotliwość zabiegów

Jak często należy poddać się kuracji, aby zobaczyć oczekiwane rezultaty?

Zabieg Intraceuticals można wykonywać w seriach bądź jako pojedynczy zabieg. Wtedy traktujemy taki zabieg jako bankietowy, który przynosi natychmiastowe efekty poprawy napięcia skóry, jej kolorytu. Niesamowicie poprawia się gęstość skóry, drobne zmarszczki ulegają spłyceniu oraz zostaje poprawiony owal twarzy. Pojedynczy zabieg (infuzja) daje efekty na około siedem do dziesięciu dni. Natomiast jeśli chcemy, aby efekt był lepszy i bardziej spektakularny, to powinno wykonać się około sześciu zabiegów w ciągu sześciu tygodni – wyjaśnia Iwona Endsminger-Fic, właścicielka salonu Cosmetic Derm w Poznaniu.

Jak przy każdej profesjonalnej pielęgnacji skóry od klientki wymagane jest kontynuowanie codziennej kuracji w domu. Produkty do pielęgnacji domowej to: żel na okolice oczu – profesjonalny koncentrat na okolice oczu o zrównoważonym pH, żel nawadniający – kontynuuje proces nawadniania i dostarcza zrównoważoną mieszankę wiążącą wilgoć, oraz krem wiążący wilgoć – dostarcza barierę nawilżenia, przeciwutleniacze i elementy kojące, których nie można dostarczyć w żelu. Produkty do pielęgnacji domowej aplikowane powinny być codziennie: rano i wieczorem. Stosowanie ich poprawi rezultaty zabiegów profesjonalnych ponieważ mają one efekt kumulacyjny – dodaje kosmetolog.

 

 

Źródło: materiały informacyjne od Cosmetic Derm Instytut Kosmetologii & SPA

www.intraceuticals.com

http://www.lipotec.com/pdfs/d-argireline.pdf

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15056856

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18489348

 

oprac. Małgorzata Przybyłowicz

KOMENTARZE
news

<Marzec 2025>

pnwtśrczptsbnd
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Newsletter