Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Innowacyjne połączenie enzymów proteolitycznych pochodzenia roślinnego i bakteryjnego.
Procesy starzenia dotyczą każdego żywego organizmu i każdej komórki znajdującej się w naszym ciele. Starzeje się również skóra, będąca jednym z największych organów w ciele człowieka (ok 1,5-2 m²). Oprócz niewidocznych gołym okiem zmian w jej budowie, pojawia się również problem estetyczny - zmarszczki, z którymi od pokoleń staramy się walczyć.

 

Zmiany w skórze zachodzą na poziomie każdej jej warstwy. W naskórku dochodzi do zmniejszenia aktywności podziałów komórek warstwy podstawnej (komórki ulegają spłaszczeniu), autotrofii warstwy kolczystej i ziarnistej, zmniejszenia adhezji między komórkowej oraz spłaszczenia granicy skórno- naskórkowej, co w konsekwencji prowadzi
do zwiotczenia skóry. Upływ czasu nie oszczędza również skóry właściwej, dochodzi w niej
do obniżenia syntezy i aktywności fibroblastów oraz zmniejszenia pęcherzyków sekrecyjnych ich cytoplazmie. Zmiany zachodzą również bezpośrednio we włóknach elastynowych (degradacja) i kolagenowych (stają się one bardziej sztywne i pofałdowane). Ściany naczyń włosowatych ulegają rozszerzeniu, a same naczynia skróceniu, więc nie odżywiają już w pełni warstwy brodawkowatej skóry.

Jak spowolnić ten proces?

W celu pobudzenia skóry do regeneracji często w gabinetach medycyny estetycznej lub gabinetach kosmetologicznych często są stosowane są zabiegi z użyciem eksfoliacji kwasami. Takie zabiegi wiążą się z długim okresem rekonwalescencji skóry,
oraz niebezpieczeństwem jej poparzenia. Ponad-to w większości są to zabiegi sezonowe.

Jednym z nowszych rozwiązań kosmetologii jest zastosowanie enzymów proteolitycznych różnego pochodzenia w peelingu enzymatycznym. Niezwykle zadowalające rezultaty daje połączenie roślinnego enzymu z papai - papainy oraz enzymu sekrecyjnego pozyskiwanego metodami biotechnologicznymi z bakterii Bacillus Sp. - Bacillus Ferment.

Enzymy te są bezpiecznymi, skutecznymi i niedrażniącymi eksfoliantami. Działają
w pH dużo wyższym niż kwasy AHA czy BHA (zakres działania pH = 5-8). Stanowią łagodniejszą i zarazem skuteczniejszą alternatywę dla kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), w przeciwieństwie do nich mają zdolność przenikania przez warstwę sebum i wnikania w głąb porów.

Działanie Bacillus Ferment wpływa również na poprawę stanu flory bakteryjnej skóry. Dzięki przystosowaniu mikroorganizmów do wydzielania substancji inhibitujących rozwój konkurencyjnych mikrobów. Dodanie Bacillus Ferment do kosmetyku stabilizuje mikroflorę, zmniejszając ilość bakterii, mogących powodować choroby oraz tych odpowiedzialnych za tworzenie się stanów zapalnych i powstawanie zaskórników
(np. Propionibacterium acnes). Kosmetyki z zawartością Bacillus Ferment wzmacniają zewnętrzną warstwę naskórka, tworząc naturalny płaszcz ochronny utrzymują skórę nawilżoną i odżywioną. Peelingi na bazie Bacillus Ferment i Papainy mają szerokie zastosowanie w kosmetologii. Mogą być użyte jako niedrażniący peeling zmiękczający, przygotowujący skórę przed mezoterapią mikroigłową lub podczas mniej inwazyjnych zabiegów anty – aging (np. zabieg AGE REVERSE marki Charmine Rose®) jako alternatywa dla peelingów chemicznych.

Korzyści płynące z zastosowania peelingów na bazie Bacillus Ferment i papainy  to przede wszystkim bezpieczna eksfoliacja bez znacznego obniżania pH; poprawienie struktury skóry; spowolnienie procesów starzenia; głębokie nawilżenie i wygładzenie naskórka; elimanacja patogennej, szkodliwej flory bakteryjnej; zwężenie porów zmniejszenie ilości zaskórników i zapobieganie powstawaniu nowych. Pobudzenie fibroblastów i stymulacja syntezy białek podporowych oraz wytworzenie ochronnego bio-płaszcza na powierzchni skóry.

KOMENTARZE
Newsletter