Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
HiProMine rozważa wejście w segment kosmetyki i farmacji

HiProMine, producent alternatywnego białka i tłuszczu, wytwarzanego poprzez innowacyjną, autorską technologię hodowli przemysłowej owadów, rozważający przeprowadzenie procesu podwyższenia kapitału i debiut na NewConnect, planuje wejście w perspektywiczny segment kosmetyki i farmacji.

 

 

 

– Zgodnie z przewidywaniami rynek produktów do pielęgnacji skóry, a następnie włosów, będzie poszukiwał na coraz większą skalę zrównoważonych i ekologicznych tłuszczy, mogących zastąpić np. olej palmowy. Szacujemy, że pełną gotowość technologiczną do wejścia w segment kosmetyki i farmacji osiągniemy w ciągu kilku najbliższych lat. Natomiast już dziś produkujemy nie tylko białko z owadów, ale również tłuszcz. Za atrakcyjne w tym kontekście uważamy rynki UE oraz USA – komentuje prof. Damian Józefiak, prezes, pomysłodawca i współzałożyciel HiProMine. – Białko i tłuszcz pochodzenia owadziego charakteryzują się wyjątkową czystością mikrobiologiczną. Hodowane przez nas larwy owadów przetwarzane są na miejscu na wysokobiałkowy materiał paszowy – mączkę oraz tłuszcz, aktualnie znajdujące zastosowanie w paszach, a w przyszłości, mamy nadzieję, również w przemyśle kosmetycznym i farmacji, gdyż tłuszcz z owadów wykazuje silne działania bakteriostatyczne i przeciwwirusowe – dodaje Józefiak.

Obecnie oferta HiProMine skierowana jest głównie na rynek karm dla zwierząt domowych i pasz dla hodowli ryb, a także zwierząt gospodarskich i ogrodnictwa. HiProMine planuje budowę nowego centrum technologicznego. Spółka bierze pod uwagę współfinansowanie inwestycji ze środków zebranych z emisji akcji i debiut na rynku NewConnect. Dzięki budowie zakładu produkcyjnego opartego na własnej, sprawdzonej i opatentowanej technologii planuje wejść na olbrzymi rynek materiałów paszowych. Stale rosnące, globalne zapotrzebowanie na białko zwierzęce połączone z ograniczeniami jego podaży, głównie ze względu na wyczerpywanie się zasobów naturalnych i zmiany klimatyczne, będą sprzyjać rozwojowi spółki w kolejnych latach. Dywersyfikacja źródeł białka w kierunku zasobów lokalnych i ekologicznych jest spójna ze strategicznymi celami UE w zakresie ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa żywnościowego, czyli Europejskiego Zielonego Ładu.

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2023>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Newsletter