Dr Renata Dębowska oraz Dr Katarzyna Rogiewicz - Naukowcy z Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris gośćmi II edycji Kongresu Beauty Innovations 2010
Dynamicznie rozwijający się przemysł kosmetyczny ciągle poszukuje nowych metod, które pozwolą sprostać najtrudniejszym wyzwaniom, jakie pojawiają się przed firmami reprezentującymi tę branżę.
Wrześniowy Kongres Beauty Innovations ma za zadanie przybliżyć Państwu najistotniejsze kwestie z wiązane z technologicznymi aspektami funkcjonowania firm z sektora przemysłu kosmetycznego. Dzięki obecności specjalistów, którzy od lat związani są z branżą, odnalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania stanie się dużo prostsze.
Gośćmi zbliżającego się wydarzenia będą wybitni specjaliści z Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris.
Pani Dr Renata Dębowska poprowadzi wykład pt. : Kosmetyki – od pomysłu do produktu natomiast Pani Dr Katarzyna Rogiewicz wykład pt. :Naukowe podejście do tworzenia kosmetyków
Dr Renata Dębowska jest absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego (1996). Za swój wkład w badania została nagrodzona stypendium Ministra Edukacji Narodowej, a jej praca magisterska została wyróżniona. Tytuł doktora nauk biologicznych, z dziedziny fizjologii roślin, uzyskała w roku 2002. Obecnie pracuje w Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris, na stanowisku Szefa Centrum Naukowo-Badawczego. Zainteresowania naukowe: fizjologiczne aspekty starzenia się skóry, bezpieczeństwo stosowania kosmetyków, metody alternatywne do testów na zwierzętach. Jest autorem kilkunastu artykułów w prasie naukowej i autorem lub współautorem kilkudziesięciu posterów/ referatów na konferencjach krajowych i międzynarodowych.
Katarzyna Rogiewicz, dr n. farmaceutycznych, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, z-ca dyrektora Pionu Badań i Rozwoju w Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris. Od wielu lat związana z firmą stworzyła Pion całościowo zajmujący się rozwojem produktu od innowacyjnych badań prowadzonych w Centrum Naukowo-Badawczym Dr I Eris, poprzez tworzenie receptur w Laboratorium Technologiczno-Wdrożeniowym, przez prace inżynierskie nad opakowaniem w Dziale Rozwoju Opakowań i kończąc na pracach designerskich w Pracowni Projektowej. Odpowiada za proces wdrożeniowy nad nowymi produktami.
KOMENTARZE