Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Dr Koziej wśród prelegentów Beauty Innovations 2017
Dr Koziej – jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży kosmetycznej znalazła się w gronie Prelegentów Beauty Innovations 2017, które odbędzie się 23 maja w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi.

 

 

 

Firma Dr Koziej od lat znana jest na rynku kosmetycznym, oferując pełen zakres badań i analiz niezbędnych do wprowadzenia produktu na rynek Unii Europejskiej oraz doradztwo w zakresie specyfiki wytwarzania kosmetyków, jego składu i najlepszych rozwiązań technologicznych.

 

Podczas tegorocznego Beauty Innovations współzałożyciel firmy Piotr Koziej oraz Michał Abendrot, Specjalista w dziale R&D w firmie Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków podzielą się się swoim wieloletnim doświadczeniem, prowadząc dwa wykłady dotyczące nanotechnologii w kosmetyce oraz kosmetyków anti-pollution, czyli dwóch nurtów, o których dużo mówi się ostatnimi czasy w branży kosmetycznej.

 

Nanotechnologia w kosmetyce: wyzwania, możliwości, problemy

Nanotechnologia zajmuje się zagadnieniami związanymi z substancjami chemicznymi o rozmiarach nanometrycznych, przy czym stanowi ona swojego rodzaju novum w kosmetyce. Zainteresowanie tą gałęzią nauki jest ogromne, co przekłada się na wdrożenia nowych kosmetyków zawierających nanomateriały. O ile możliwości zastosowania nanomolekuł jest wiele, to głównym wyzwaniem dla nanometeriałów jest stabilność produktów finalnych. Dodatkowo podkreślić należy, iż pewien problem związany ze stosowaniem nanosurowców w kosmetykach stanowią obawy konsumentów przed tego typu cząstkami. Pytanie zatem: czy rzeczywiście powinniśmy się obawiać nanomateriałów?

Prowadzący: dr n. farm. Piotr Koziej

 

 

Kosmetyki „miejskie” anti-pollution – ochrona skóry i włosów przed negatywnym działaniem środowiska

Współczesna kosmetologia jest dziedziną niezwykle innowacyjną, dynamiczną oraz interdyscyplinarną. Swoje inspiracje czerpie ze świata roślin i zwierząt, procesów biochemicznych, jak również po prostu z potrzeb konsumenckich. Ostatnimi czasy szczególnie ta ostatnia kwestia daje o sobie znać, czego manifestacją jest nowo postały trend „anti-pollution”, który z dnia na dzień przybiera na sile. Z tych powodów zrodziła się idea kosmetyków tzw. miejskich, których nadrzędnym celem działania jest ochrona przed destrukcyjnym działaniem czynników zewnątrzpochodnych. Bazując na tych informacjach, przybliżę tematykę zagrożeń, jakich przysparza środowisko zewnętrzne, jak również skupię się na sposobach ich rozwiązywania poprzez zastosowanie konkretnych substancji aktywnych. Poruszona tematyka stanowić będzie zatem pigułkę o współczesnym stanie wiedzy na temat nowego trendu w kosmetyce, jakim jest nurt „anti-pollution”.

Prowadzący: mgr Michał Abendrot

 

Więcej informacji na temat programu i prelegentów na stronie: www.konferencja.biotechnologia.pl

Zapisy na Beauty Innovations 2017 nadal trwają.

Koszt uczestnictwa to 600 zł netto/os. (rejestracja).

 

 

KOMENTARZE
Newsletter