Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Beauty Innovations 2017 – sprawdź, kto znalazł się w gronie Prelegentów tegorocznej edycji
Beauty Innovations 2017 – sprawdź, kto znalazł się w gronie Prelegentów tegorocznej edycji
Trwają zapisy na Beauty Innovations 2017, które odbędzie się 23 maja w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi. To, co wyróżnia to wydarzenie, to przede wszystkim ciekawe wykłady nastawione na merytorykę, prowadzone przez cenionych w branży specjalistów.

 

 

 

– W tym roku zaprosiliśmy do współpracy Ekspertów, których nazwiska są znane w branży kosmetycznej. Są to osoby, które mają wieloletnie doświadczenie i na co dzień mają do czynienia z omawianymi przez nich zagadnieniami. Posiadają wiedzę, doświadczenia i, co ważne, potrafią się nimi podzielić z innymi – mówi Anna Miłowska, Koordynator Konferencji.

 

Poniżej przedstawiamy sylwetki prelegentów Beauty Innovations 2017:

Mgr inż. Anna Królak - absolwentka wydziału Chemii Ogólnej Politechniki Łódzkiej, na kierunku Ochrona Środowiska. Od 2005 r. specjalista ds. Kart Charakterystyki i doradca ds. REACH w THETA Doradztwo Techniczne. Przedstawiciel polskich firm w europejskich konsorcjach dotyczących rejestracji substancji w ramach REACH, ekspert we wprowadzaniu substancji chemicznych do obrotu. Wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu Łódzkiego „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi”, autorka licznych artykułów w prasie branżowej dotyczących wymagań rozporządzenia REACH i bezpieczeństwa produktów.
Temat: Wpływ rozporządzenia REACH na funkcjonowanie przedsiębiorstw z branży kosmetycznej – subiektywne podsumowanie 10 lat obowiązywania wymagań REACH

 

Dr inż. Anna Oborska - Dyrektor Generalny Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Członek Zarządu europejskich organizacji branżowych: Cosmetics Europe oraz A.I.S.E. W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w chwili obecnej - członek Zarządu Związku Stowarzyszeń Rady Reklamy. Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, a także w grupach ds. oceny bezpieczeństwa kosmetyków i ds. deklaracji marketingowych.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Od wielu lat jest wykładowcą w Wyższej Szkole Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia oraz na studiach podyplomowych z zakresu chemii kosmetycznej. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych. Autorka ponad 100 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą, prelegent na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.
Temat: Nowe wymogi prawne dla przemysłu kosmetycznego

 

Mgr Kinga Kasperkiewicz - doktorantka w Zakładzie Chemii Surowców Kosmetycznych Katedry Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, mgr chemii o specjalności chemia środków bioaktywnych i kosmetyków.
Temat: Kosmetyki probiotyczne – czy działają tak jak deklarują producenci – możliwości wykorzystania w przemyślę kosmetycznym

 

Dr Paulina Mucha - doktor nauk chemicznych o specjalności chemia organiczna, absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, adiunkt w Zakładzie Chemii Surowców Kosmetycznych Katedry Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Temat: Kolorowy świat pigmentów i barwników na rynku kosmetycznym: najnowsze osiągnięcia

 

Mgr Michał Abendrot - magister farmacji, absolwent Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje na stanowisku specjalisty w dziale R&D w firmie Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków. Na swoim koncie ma publikacje naukowe z kategorii Life Science. Swoją wiedzę zdobywał także podczas pobytów naukowych na renomowanych uczelniach zagranicznych m. in. w Universität Hamburg oraz University of Porto, jak również w krajowych instytutach naukowych, takich jak: Instytut Chemii Organicznej PAN, Zakład Immunologii - Centrum Biostruktury WUM oraz w Dziale Technologiczno-Wdrożeniowym Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris. Aktywny członek grup roboczych Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.
Temat: Kosmetyki „miejskie” anti-pollution– ochrona skóry i włosów przed negatywnym działaniem środowiska

 

Mgr inż. Olga Czernicka - Ekspert ds. Badań Aplikacyjnych w J.S. Hamilton International Sp. z o.o. Absolwentka wydziału Biotechnologii Politechniki Gdańskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu badań tolerancyjnych, łącznie z koordynacją badań klinicznych. Na co dzień zajmuje się nadzorem nad dokumentacją, przebiegiem badań oraz interpretacją wyników dla preparatów kosmetycznych. Ściśle współpracując z działami R&D oraz marketingu pomaga w projektowaniu badań w sposób dla wszystkich zrozumiały.
Temat: Jak potwierdzać deklaracje marketingowe preparatów kosmetycznych?

 

Dr n. farm. Piotr Koziej - czołowy polski specjalista w dziedzinie toksykologii i alergologii naturalnych substancji używanych do produkcji kosmetyków oraz uznany ekspert w zakresie prawa kosmetycznego. Jego dorobek naukowy (Akademia Medyczna w Warszawie, Johannes Gutenberg-Universität w Mainz, Freie Universität w Berlinie, Institut für Organische Chemie, Universität w Bazylei) jest podparty gruntowną wiedzą praktyczną, zdobywaną przez lata w państwowych firmach kosmetycznych, a potem we własnej spółce specjalizującej się w opracowaniu technologii otrzymywania liposomowych preparatów substancji aktywnych niezbędnych do produkcji wyrobów kosmetycznych. Jest autorem 8 wynalazków z dziedziny kosmetologii oraz chemii aminokwasów zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym RP. Jest pierwszym Polakiem, który uzyskał tytuł Safety Assessora (Safety Assessment of the Cosmetics in the EU, Bruksela 2003. Z opracowanych przez niego Raportów Bezpieczeństwa produktów Kosmetycznych oraz testów wykonywanych przez Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków korzystają renomowane firmy kosmetyczne krajowe i zagraniczne. Wykładowca w Wyższej Szkole Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie, autor publikacji w prasie branżowej. Aktywny członek i konsultant Mazowieckiego Klastra Peptydowego w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Warszawskiego, grup roboczych Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Rady Programowej kwartalnika „Chemia i Biznes” oraz biegły sądowy Sądu Okręgowego w Warszawie w dziedzinie toksykologii produktów kosmetycznych.
Temat: Nanotechnologia w kosmetyce: wyzwania, możliwości, problemy


Mgr Tatiana Dworieckaja - absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Brand Manager w firmie YETpack – Packaging and Private Label Cosmetics, w której na co dzień zajmuje się wsparciem klientów zagranicznych na drodze opracowania receptur kosmetycznych, doboru opakowań oraz operacjami handlowymi. Głównym tematem jej zainteresowań jest chemia oraz produkcja wyrobów kosmetycznych. Aktywna uczestniczka inicjatyw naukowych.
Temat: Opakowania kosmetyczne: innowacyjne rozwiązania i nowe pomysły


Mgr inż. Robert Goncerz - Chief Solution Architect w firmie SKK S.A. Odpowiada za strategie rozwoju produktów i przedsiębiorstwa. Specjalizuje się w wielosystemowych rozwiązaniach dla kluczowych klientów. Zarządza projektami strategicznymi w zakresie technologii, z uwzględnieniem oceny i zarządzania ryzykiem. Absolwent AGH w Krakowie - Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, na kierunku Automatyka i Metrologia. Ukończył fakultety z zakresu optymalizacji produkcji oraz cyfrowych systemów sterowania.
Temat: Etykiety jako nowoczesne systemy zabezpieczenia produktu i ochrona marki. Etykiety i RFID jako narzędzia optymalizacji procesu produkcyjnego


Mgr Magdalena Bulska - absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, autorka licznych publikacji naukowych, czynna uczestniczka konferencji i kongresów o zasięgu krajowym i międzynarodowym. W ramach pracy naukowej prowadzi badania dotyczące bezpieczeństwa farmakoterapii w okresie ciąży. Działa aktywnie jako szkoleniowiec z zakresu zdrowia kobiet w ujęciu medycznym i społecznym, innowacyjnych kosmetyków naturalnych i organicznych oraz nowoczesnych składników aktywnych stosowanych w kosmetykach i dermokosmetykach. Promuje i edukuje w zakresie zdrowego stylu życia i stosowania bezpiecznych produktów kosmetycznych, opartych na składnikach pochodzenia roślinnego.
Temat: Cechy nowoczesnego kosmetyku: innowacyjne składniki aktywne, nowoczesne nośniki i naturalne dodatki


Zapraszamy również do skorzystania z bezpłatnego punktu konsultacyjnego, który znajdować się będzie przy stoisku Theta Doradztwo Techniczne, w którym będzie można uzyskać porady m.in. z zakresu REACH i CLP (więcej informacji). Konsultacje prowadzić będą:

Anna Królak – Starszy Specjalista ds. REACH i CLP / Senior Expert in REACH & CLP

Marta Kuberska-Maciejewska – Starszy Specjalista ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków / Senior Expert in Safety Assessment of Cosmetics

Michalina Świerczyńska – Specjalista ds. Niebezpiecznych Produktów Chemicznych i Kosmetyków / Expert in Hazardous Chemicals and Cosmetics

 

Tegoroczna edycja Beauty Innovations odbędzie się 23 maja, w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi.

Koszt uczestnictwa to 600 zł netto/os. (rejestracja).

Więcej informacji na stronie: www.konferencja.biotechnologia.pl

 

 

 

KOMENTARZE
Newsletter