Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Dermapen Cryo urządzeniem do usuwania wielu nieestetycznych zmian skórnych - wywiad z ekspertem
Współczesna kosmetologia wymaga wielu bezpiecznych, szybkich i efektywnych rozwiązań w zwalczaniu niedoskonałości. Takim urządzeniem jest Dermapen Cryo, który został zaprezentowany na tegorocznym międzynarodowym kongresie i targach kosmetologicznych LNE, które odbyły się w dniach 1-2 kwietnia 2017 w Krakowie. Lekkie, wygodne w użyciu i bezpieczne urządzenie może być stosowane przez kosmetologów. Skutecznie likwiduje łagodne i nieestetyczne zmiany skórne dzięki zastosowaniu precyzyjnego strumienia wysoce sprężonego skroplonego tlenku azotu. Więcej na temat urządzenia opowiedziała w wywiadzie Malwina Lipka – mgr kosmetologii, szkoleniowiec i trener z zakresu kosmetologii estetycznej w Broadway Beauty College.

W trakcie wykładu mówiła Pani o usuwaniu przeróżnych zmian skórnych za pomocą tlenku azotu. Jakiego rodzaju zmiany mogą być poddane tego typu zabiegowi?

Przede wszystkim to urządzenie będzie się dobrze sprawdzać jeśli chodzi o usuwanie brodawek. Będą to brodawki wirusowe, które gromadzą się głównie na podeszwach stóp czy na dłoniach. Bardzo fajnie sprawdza się w przypadku usuwania włókniaków. To są takie uszypułkowane zmiany, które nadają nieestetyczny wygląd, więc w tym przypadku zabieg daje również fajne efekty. Poza tym, urządzenie znajdzie zastosowanie w przypadku usuwania zmian naczyniowych, takich jak: naczynia gwieździste, zmiany rubinowe, plamki Campbella. Dodatkowo, możemy zadziałać na plamy posłoneczne czy plamy starcze.

Jaki jest mechanizm działania urządzenia?

Jest to precyzyjne urządzenie zwane Dermapen Cryo. Jest to urządzenie, które emituje pod ciśnieniem silny strumień podtlenku azotu. To doprowadza do zamrożenia płynu międzykomórkowego, który następnie w procesie odwilżania powoduje uszkodzenie błony komórkowej komórki, która tworzy zmianę, której chcemy się pozbyć.

Jaka jest efektywność tego zabiegu?

Jest to działająca w bezpieczny sposób alternatywa dla gabinetów kosmetycznych. Takie zmiany, które mają niewielką powierzchnię, łatwe do usunięcia nie wiążą się z żadnym ryzykiem powikłań. Więc zakres działania wynosi tu do zmian wielkości do 10 milimetrów i w przypadku takich zmian zabieg przynosi najbardziej satysfakcjonujący efekt. Jeżeli chodzi o bardziej rozległe zmiany, obecne są inne urządzenia i są to stacjonarne systemy, które można będzie wykorzystać w przypadku dużych zmian.

Czy kosmetolog może wykonać taki zabieg?

Kosmetolog jak najbardziej może wykonać taki zabieg, tym bardziej że jest to urządzenie, które posiada wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa, więc daje nam duże bezpieczeństwo pracy, jak i bezpieczeństwo dla naszego klienta.

Jak kształtują się ceny takiego zabiegu?

Cena jest uwarunkowana od tego, ile zmian usuwamy i jaki jest czas emisji tlenku azotu. Myślę, że ceny będą się kształtować od 150 złotych w górę. Zachęcam do tego zabiegu, ponieważ jest to wygodna alternatywa - małe przenośne urządzenie, które można w każdej chwili wykorzystać.

 

Redakcja Biotechnologia.pl serdecznie dziękuje Pani Malwinie za udzielenie wywiadu.

KOMENTARZE
Newsletter