Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Delia Cosmetics- innowacyjne produkty , które torują drogę do sukcesu.Wywiad z Karolem Brąszewskim Dyrektorem ds. Technologii i Produkcji
21.03.2011

Delia Cosmetics to spółka kapitałowa, która została założona w 1998 roku przez chemika, dr Józefa Szmicha. Gdy wyprodukowany został pierwszy rozjaśniacz do włosów, nikt nie spodziewał się, że wkrótce ich wielotonowe partie będę wyjeżdżały do Rosji a surowce do ich produkcji będą zamawiane nie w kilogramach, lecz w dziesiątkach ton[1]

Dziś Delia Cosmetics jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm kosmetycznych w Polsce. Innowacyjne podejście do tworzenia kosmetyków, doskonałe zaplecze technologiczne oraz wysoce wykwalifikowana kadra składają się na sukces firmy .

 

Zapraszamy do zapoznania się z treścią wywiadu przeprowadzonego z Dyrektorem ds. Technologii i Produkcji Panem Karolem Brąszewskim

Posiadają Państwo laboratorium  badawczo-rozwojowe i mikrobiologiczne. Jakie bezpośrednie korzyści czerpie firma z ich istnienia?

Karol Brąszewski: Wszystkie receptury oraz  analizy produktów wykonujemy  we własnych laboratoriach. Dla kupującego jest to dodatkowa informacja, że firma kontroluje swoje wyroby na każdym etapie - począwszy od składników, a skończywszy na końcowym produkcie. Dzięki temu jesteśmy pewni  jakości swoich produktów, ale również na bieżąco weryfikujemy  swoją produkcję. Dzięki temu klienci mogą  mieć  pewność, że produkt został dokładnie przebadany i spełnia wszystkie wymagania  oraz standardy.

 Karol Brąszewski - fot.Delia

Delia cosmetics wdrożyła certyfikowany System Zarządzania, Jakością ISO 9001: 2008., wiele firm kosmetycznych w naszym kraju nie posiada tego sytemu zarządzania jakością. Jakie odnotowują Państwo korzyści po jego wprowadzeniu i czy wdrażanie tego systemu było dużym wyzwaniem?

Karol Brąszewski: Korzyści   rynkowe jakie odnotowaliśmy w wyniku wprowadzenia  certyfikowanego systemu zapewnienia jakości to  przede wszystkim bardzo dobry element   strategii  marketingowej, uznanie u klientów i wzrost ich zaufania do naszych produktów. Ponadto możemy  przystępować  do przetargów ofert na dostawy kosmetyków  gdy posiadanie certyfikatu jest warunkiem koniecznym dla złożenia oferty. Korzyści  pozarynkowe wynikające z posiadania certyfikowanego systemu zapewnienia jakości  to zmiana podejścia do jakości w jednostce, nastawienie na klienta, wypracowanie czytelnej struktury organizacyjnej w zakresie odpowiedzialności za wyrób lub usługę, uporządkowanie całego obszaru zarządzania jednostką oraz uregulowanie granic zadań, kompetencji i odpowiedzialności

 

Największy do tej pory sukces firmy to?

Karol Brąszewski:Firma dynamicznie rozwija się w każdym z obszarów, zarówno w dziedzinie kosmetyki kolorowej, kosmetyki białej jak i produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów. Niewątpliwym wyróżnieniem dla działu badawczo-rozwojowego, było otrzymanie przez firmę Delia nagrody Doskonałość Roku przyznanej przez Twój Styl w 2008 roku za żel-korektor do brwi Delia Glamour Fashion. Zdobywamy średnio 3- 4 nagrody rocznie, w 2009r. Delia Cosmetics otrzymała wyróżnienie Prix De Beaute - nagrodę pisma Cosmopolitan za serię kremów do pielęgnacji rąk Delia Happy Hand, w 2010 roku Delia otrzymała Laur Konsumenta - Odkrycie Roku 2010 za farby do włosów .

fot.Delia

Firma Delia korzysta również ze wsparcia UE, wśród licznych projektów realizowanych dzięki wsparciu UE. Państwa firma jest beneficjentem m.in. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 w ramach projektu: „Udział firmy Delia Cosmetics w zagranicznych targach branżowych w 2009 i 2010 r.” na podstawie umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.03.02.00-00-319/09-00 Z dnia 6 maja 2010 r.

Karol Brąszewski: W  2007 roku  Delia  Cosmetics sp. z o. o. pozyskała dofinansowanie  z Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego przeznaczone na zakup oprogramowania podnoszącego konkurencyjność firmy na rynku i ułatwiającego monitorowanie pracy oraz rozliczanie przedstawicieli terenowych . W  2010 roku podpisaliśmy  umowę o dofinansowaniu wyjazdów na targi zagraniczne. Dofinansowanie  dotyczyło dwóch wyjazdów do Moskwy(2009 i 2010) i po jednym - do Zagrzebia 2009, Dubaju 2010 oraz Bolonii 2010. Jednostką finansującą jest Urząd Marszałkowski w Łodzi. W 2010 Delia Cosmetics  Distribution sp. z o. o. podpisała umowę w ramach programu "Paszport do eksportu" na dofinansowanie uczestnictwa w targach, misjach oraz uzyskiwanie  certyfikatów. Jednostką finansującą jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego . Ponadto nasza firma jest inwestorem w Łódzkiej  Specjalnej  Strefie Ekonomicznej. Powstanie  tam   zakład produkcji kosmetyków  gdzie stworzymy dodatkowe miejsca pracy. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2012.

W 2011 roku firma Delia Cosmetics sp. z o. o. uzyskała tytuł Partnera Innowacyjnej Edukacji Uniwersytetu Łódzkiego. Współpraca i wzajemne korzyści dotyczą czterech obszarów:

  1. Kapitał ludzki w firmie
  2. Przyszłe kadry
  3. Badania i rozwój
  4. Promocja i wizerunek

 Obecnie trwają ustalenia dotyczące zorganizowania w naszej firmie stażu dla pracownika naukowo-dydaktycznego UŁ. Planowany jest on w kwietniu i ma służyć poznaniu specyfiki zakłady przemysłowego, a dalszej perspektywie ustaleniu tematyki prac dyplomowych i stworzenia podstaw współpracy w ramach programu :"Praktyka dla nauki, nauka dla praktyki"

 

Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów.

Portal Biotechnologia.pl składa serdeczne podziękowania PanuKarolowi Brąszewskiemu  za możliwość przeprowadzenia wywiadu.

 

red.Marta Kłopotowska, Monika Sowińska

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2019>

pnwtśrczptsbnd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter