Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Czy zmarszczki wokół ust należą do przeszłości?
Lipotec wprowadza Seacode ™, nową substancję czynną pochodzenia morskiego, uzyskaną metodami biotechnologicznymi o udowodnionej skuteczności przeciwzmarszczkowej. W badaniach in vitro potwierdzono, że substancja ta zwiększa syntezę podstawowych białek budujących strukturę skóry takich jak, m.in. kolagen I. Wygląd skóry, która wraz z wiekiem traci swoją jędrność i na której pojawiają się zmarszczki i bruzdy, ulega polepszaniu. Skierowane przeciw starzeniu skóry właściwości Seacode ™ potwierdzono w badaniach in vivo. Zaobserwowano statystycznie znaczące zmniejszenie szorstkości skóry już po 1 tygodniu stosowania.

Zmarszczki wokół ust pojawiają się wskutek zarówno starzenia chronologicznego, czyli czynników genetycznych jak również środowiskowych takich jak: palenie tytoniu czy stres. Starzenie chronologiczne niesie za sobą redukcję i uszkodzenie włókien kolagenu i elastyny oraz zmniejszenie dostępności kwasu hialuronowego oraz osłabienie jego zdolności do wiązania wody. Wszystko to prowadzi do utraty elastyczności, grubości, objętości i uwodnienia skóry i prowadzi do tworzenia się zmarszczek.

Składnik aktywny Seacode ™ zawiera substancje zewnątrzkomórkowe (ECP) pochodzące od bakterii Pseudoalteromonas a uzyskane w zoptymalizowanych bioprocesach. Bakterie, glony i grzyby zasiedlające skrajne ekosystemy morskie , jak np. Antarktydę lub wybrzeża skaliste, mają zdolność syntezy i wydzielania dużych ilości ECP w odpowiedzi na stres środowiskowy. Wraz z identyfikacją nowych substancji pochodzenia morskiego i dzięki zdobyczom współczesnej biotechnologii, jesteśmy w stanie uzyskać nowe kompleksy bio-cząsteczek bez zaruszania zasobów naturalnych ekosystemów.

Ocena przeciwzmarszczkowa Seacode ™ in vivo wykazała statystycznie znaczące zwiększenie gładkości skóry nad górną wargą, o 16,5 % i 25,1 % po 1 oraz po 4 tygodniach stosowania w postaci kremu zawierającego 2 % substancję czynną . Wyniki te potwierdziły skuteczność  Seacode ™ jako doskonałego preparatu dla wszystkich grup wiekowych i typów skóry, skierowanego na działanie przeciwstarzeniowe.

Seacode ™ jest częścią Biointec ™ , marki , która obejmuje aktywne składniki uzyskane metodami biotechnologicznymi. 

Źródła

http://www.specialchem4cosmetics.com

http://www.lipotec.com

KOMENTARZE
Newsletter