Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
CellActive-hydro - długotrwałe nawilżanie i czysta świeżość jabłka
31.01.2006
Życie nierozłącznie związane jest z wodą, która jest jego źródłem. Piękna i zdrowa skóra zależy od odpowiedniego poziomu nawilżenia. Sucha skóra jest często pierwszą oznaką istotnej utraty substancji odżywczych i składników aktywnych.


Sucha, pozbawiona blasku skóra jest bardziej narażona na powstawanie małych, widocznych zmarszczek. Z upływem lat elastyczność skóry zmniejsza się a dodatkowa pielęgnacja ciała staje się coraz bardziej istotna. Dostarczanie składników odżywczych od wewnątrz oraz dodatkowa pielęgnacja ciała od zewnątrz może chronić, pielęgnować i utrzymywać skórę w dobrym stanie. Firma RAHN opracowała aktywny czynnik, który po przez swoje symbiotyczne działanie intensywnie nawilża skórę, czyniąc ją miękką i gładką. Substancja ta jest kombinacją jabłkowego serum, polisacharydów uzyskiwanych z miąższu jabłek oraz czynnika E.C.B. Naturalne mono i disacharydy, kwasy owocowe oraz taniny zawarte w serum jabłkowym dodają skórze świeżości i promienistości. Polisacharydy skoncentrowane w miąższu jabłek działają jak gąbka, zapewniająca długotrwałe nawilżenie w najbardziej zewnętrznej warstwie naskórka. Działanie czynnika E.C.B polega na regulacji dostarczania do komórek skóry składników warunkujących odpowiednie nawilżenie i zapobieganiu ich deficytowi. Działanie substancji testowano m.in. poprzez zastosowanie korneometru, aparatu do pomiaru nawilżania skóry. W badaniu uczestniczyło 20 osób. Badano skórę nie poddaną działaniu żadnej substancji, skórę potraktowaną placebo i skórę potraktowaną z CellActive®-Hydro w porównywalnych ilościach. Pojedynczą próbę nanoszono na przedramię. Po 1, 3 i 8 godzinach mierzono poziom nawilżenia zewnętrznych warstw naskórka. Wzrost poziomu nawilżenia skóry był zauważalny juz po godzinie od zaaplikowania CellActive®-Hydro. Przy emulsji zawierającej 4 proc. CellActive®- Hydro, odnotowano 34 proc. wzrost nawilżenia. Wartość ta zmniejszyła się nieco po trzech godzinach do 33 proc. Po ośmiu godzinach poziom nawilżenia wzrósł do 19 proc. w porównaniu do skóry nie poddanej działaniu substancji CellActive®- Hydro. Skuteczność CellActive®- Hydro testowano także na modelu sztucznej skóry oraz z wykorzystaniem techniki cyfrowej videomikroskopii. Po zadziałaniu CellActive®- Hydro na sztuczną skórę poziom nawilżenie zwiększył się. Ponadto zmniejszyło się zapotrzebowanie na syntezę większej ilości akwaporyn 3. Efektywne i bezpośrednie nawilżenie skóry przez CellActive®- Hydro prowadziło do obniżenia zawartości akwaporyn 3 o około 50 proc. Z wykorzystaniem techniki cyfrowej videomikroskopii badano dwie grupy probantów, którzy dwa razy dziennie przez 21 dni nanosili na skórę nóg i przedramienia placebo i emulsję z CellActive® - Hydro. W porównaniu do skóry potraktowanej placebo, skóra poddana działaniu emulsji z 4 proc. zawartością CellActive®- Hydro miała dużo lepszy wygląd, co wskazuje że CellActive®- Hydro znacząco poprawia kondycję suchej skóry.

Podsumowując CellActive®- Hydro intensywnie nawilża skórę zapobiegając szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych oraz regeneruje suchą skórę odbudowując jej barierę ochronną.

KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
29
1
2
3
4
8
9
10
11
12
16
17
18
20
22
23
24
25
28
29
30
31
Newsletter