Biustomania
Wyniki badań wykazują że kobiety niezadowolone z rozmiaru swoich piersi, często mają kłopoty w związkach, niskie poczucie własnej wartości, brakuje im również optymizmu. Biust to jeden z istotniejszych atrybutów kobiecego ciała, jest symbolem kobiecości,
Piękny biust to nie tylko moda i wygląd. To również psychologia funkcjonowania w społeczeństwie, w rodzinie i sytuacjach intymnych. Aby mieć ładne, kształtne piersi, powinno się o nie dbać już od wczesnych lat młodości, niezależnie od ich rozmiaru. Warto pamiętać, że utrzymywanie wagi ciała na stałym poziomie, wyprostowana postawa ciała, ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej to ważne elementy, ale to nie wszystko, co można zrobić dla poprawy wyglądu piersi. By zminimalizować proces utraty elastyczności skóry dekoltu i biustu powinno się zadbać o jego pielęgnację poprzez stosowanie zabiegów kosmetycznych i masaży, które skierowane są specjalnie na tę partię kobiecego ciała.
Masaż piersi zamiast lipoliftingu
Kluczową rolę i wpływ na wygląd biustu ma kondycja mięśni stanowiących rusztowanie podtrzymujące piersi. Jedną z metod, która ma wpływ na prawidłowe działanie tych mięśni oprócz ćwiczeń fizycznych, jest masaż. To jedna z najstarszych metod i jeden z najbardziej naturalnych sposobów na ujędrnienie i powiększenie piersi, poprzez lepszą cyrkulację krwi i limfy, dotlenienie i odżywienie tkanek, uelastycznienie i wzmocnienie więzadeł podtrzymujących. Masaż piersi to nie tylko masaż gruczołu, ale opracowanie tak zwanej strefy relaksu - w tym rozluźnienie obręczy barkowej poprzez rozciąganie i kompresje stawów, gimnastyka szyjnego odcinka kręgosłupa, praca na mięśniach piersiowych. Masaż biustu to zespół ruchów drenażowych, ugniatania, pompowania, ruchów liftingujących, rolujących, podczas stosowania których zostaje opracowana strefa nad piersią, pod piersią oraz boki. Pierś zostaje podzielona na cztery sektory. Jedna dłoń masażysty wydziela sektor masażu, a druga masuje, wykonując drenaż w kierunku dołu pachowego, a następnie w kierunku mostka. Specjalny masaż zawierający odpowiednio dobrane techniki poprawi kondycję, wygląd, odmłodzi i ujędrni skórę piersi. Ale to nie koniec korzyści - zadba jednocześnie o emocjonalny wymiar naszego zdrowia - redukuje stres i napięcia mięśni, które są jego skutkiem. Warto również wspomnieć o bardzo istotnym, pozytywnym elemencie wynikającym ze stosowania masażu, którym jest profilaktyka chorób piersi. Manualna diagnoza, stanowi najskuteczniejszą prewencję w pierwszych etapach powstawania zmian, mogących prowadzić do choroby nowotworowej.
Sposób masowania piersi w domu podczas stosowania preparatów ujędrniających Do pielęgnacji domowej dobrze jest wybrać preparat, który nie wchłania się od natychmiast, ale wymusza wykonanie krótkiego automasażu. Aplikację kremu rozpoczynamy od mostka, okrążając pierś i zagarniając ją do środka. Od dolnej części mostka rozcieramy opuszkami palców wędrując w stronę obojczyków. Następnie wykonujemy ruchy głaszczące od nasady piersi w kierunku brodawki i od brodawki do brody. Na zakończenie delikatnie oklepujemy dekolt opuszkami palców.
Tkanka tłuszczowa - sprzymierzeniec ładnego biustu
Szkielet mięśniowy w dobrej kondycji znacznie wpłynie na poprawę wyglądu piersi, ale nie zwiększy ich objętości i nie poprawi wyglądu skóry. Za najistotniejszy element strukturalny piersi, który dyktuje ich kształt i rozmiar (obok gruczołów mlekowych i mięśni) obecnie uważa się tkankę tłuszczową, występującą bezpośrednio pod skórą oraz pod mięśniem piersiowym. Samo określenie: tkanka tłuszczowa miało do niedawna negatywną konotację wśród kobiet. W ostatnim czasie jednak bardzo doceniono kluczową rolę, jaką odgrywa w kształtowaniu prawidłowej objętości ciała, co z kolei zmieniło jej wizerunek. Kiedy tkanka tłuszczowa zmniejsza swoją objętość w obrębie biustu, mamy do czynienia ze zwiotczeniem i zniekształceniem. Do niedawna sądzono, że nie ma możliwości bezinwazyjnego, a jednocześnie miejscowego zwiększenia objętości tkanki tłuszczowej. Dzięki wieloletnim badaniom, na rynku pojawiła się substancja - Voluform, która wpływając na procesy molekularne tkanki, stymuluję produkcję nowych komórek tłuszczowych w obrębie ciała, na którym zostanie zaaplikowana. Mechanizm powstawania nowych komórek tłuszczowych (adipocytów), wbrew pozorom i skomplikowanej terminologii, jest bardzo prosty. Podstawowymi komórkami tkanki tłuszczowej są wyżej wspominane adipocyty. Jednak ten rodzaj tkanki zawiera również inne rodzaje komórek, w tym preadipocyty, które są niedojrzałą formą tych wcześniejszych. W wyniku wielu procesów przekształcają się w dojrzałe komórki tłuszczowe. Wspomniany proces zwany jest adipogenezą i przebiega przez całe życie - najważniejsze przemiany następują w pierwszych etapach życia (do 3-go roku), jednak w pewnym stopniu obserwujemy go również u osób dojrzałych (wbrew wcześniejszym hipotezom). Aktywny składnik Voluform wpływa na uaktywnienie adipogenezy, co wyraża się poprzez zwiększoną akumulację komórek tłuszczowych. Dzięki tym szczególnym właściwościom, można mu przypisać zdolność do zwiększania gęstości tkanki tłuszczowej, powodujący znaczący i zauważalny efekt powiększający. Ze względu na specyficzne działanie biologicznie czynnego komponentu Voluform, jest on polecany do stosowania w preparatach powiększających i ujędrniających biust.
Wielokierunkowa kuracja
W celu uzyskania i utrzymania najlepszych efektów najlepiej zastosować wielokierunkową kurację - masaż w połączeniu z zabiegiem i pielęgnacją domową. Zabieg przeprowadza się w kilku fazach: oczyszczania, detoksykacji, fazy aktywnej i końcowej. Pierwszym etapem jest masaż, który poza właściwą funkcją podnoszącą i stymulującą biust, przygotuje skórę do aktywnego wchłaniania składników zawartych w preparatach. Następnie aplikowany jest dobrze dobrany do typu skóry peeling, a po nim, ze względu delikatną strukturę skóry piersi i dekoltu następuje tonizacja. Kolejnym etapem jest aplikacja serum modelującego, które ujędrnia i odżywia, a tym samym pobudza odbudowę włókien kolagenowych. Po zabezpieczeniu brodawek sutkowych następuje nałożenie preparatu stymulującego adipogenezę i poprawę gęstości tkanki tłuszczowej, a następnie aplikacja maski gipsowej, która po zastygnięciu spowoduje efekt kosmetycznego biustonosza. Efektem systematycznego korzystania z takiej kuracji jest wymodelowanie kształtu, podniesienie oraz poprawa jędrności biustu.
Zabiegi ujędrniające biust polecane są szczególnie kobietom, których piersi utraciły jędrność na skutek zbyt szybkiej utraty wagi, przebytej laktacji, zmian związanych z wiekiem oraz nadmiernego opalania. Kobiety cierpiące na obrzęk i bolesność przedmenstruacyjną również mogą poddać się takiej kuracji w celu polepszenia cyrkulacji i stymulacji odpływu chłonki, a w efekcie zniesienia bolesności. Kobiety, u których ciąża przebiega prawidłowo, mogą poddać się jedynie masażowi z odpowiednio dobranymi technikami obejmującymi relaksację obręczy barkowej i gorsetu mięśniowego klatki piersiowej, drenażu limfatycznego oraz działań w obrębie skóry. Taki masaż udrożni kanały mlekowe oraz wzmocni skórę w obrębie piersi. Również przy bólach laktacyjnych, w profilaktyce przeciwzapaleniowej możemy wykonać masaż opierający się wyłącznie na drenażu limfatycznym.
Małgorzata Zdziebko-Zięba
Główny Specjalista do spraw PR / Ekspert Urody w firmie Clarena
nauczyciel w szkołach policealnych, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu w zawodzie technik usług kosmetycznych
KOMENTARZE