Czystość mikrobiologiczna wyrobów pielęgnacyjnych to jedna z najistotniejszych kwestii dla przemysłu kosmetycznego. Kosmetyki stanowią bowiem układy podatne na zakażenie mikroorganizmami . Kontaminacja mikrobiologiczna kosmetyku powoduje nie tylko obniżenie jego jakości , ale mogą stać się przyczyną poważnych infekcji wśród użytkowników.
W jaki sposób uchronić się przed zanieczyszczeniem mikrobiologicznym i dobrze zabezpieczyć kosmetyk?
Odpowiedzią na to pytanie jest szkolenie organizowane przez firmę Bio-Tech Consulting, które w całości zostanie poświęcone kwestiom bezpieczeństwa mikrobiologicznego produktów kosmetycznych oraz nowoczesnym preparatom konserwującym.
Spotkanie odbędzie się 24.03.2011 w Warszawie w CBF „ Nowy Świat” i jest ono adresowane dla pracowników laboratoriów, mikrobiologów, pracowników działu kontroli jakości firm kosmetycznych. Wszystkich osób zainteresowanych tematyką szkolenia.
Wśród bloków tematycznych szkolenia znajdą się m.in.:
- Konserwanty – parabeny i związki wydzielające formaldehyd.
- Konserwanty kosmetyków naturalnych.
- Alternatywne metody zabezpieczania czystości mikrobiologicznej preparatów kosmetycznych.
- Sprawdzanie macy zakonserwowania wyrobów kosmetycznych - porównanie stosowanych metod.
- Higiena produkcji w zakładzie produkującym wyroby kosmetyczne.
- Monitorowanie warunków środowiska.
- Higiena produkcji.
Naszymi Prelegentkami będą:
-
Magdalena Aleksandrowicz
Absolwentka wydziału Chemii specjalności Agrobiochemia Uniwersytetu Opolskiego. W 2000 r ukończone studia podyplomowe w zakresie Chemii kosmetycznej Politechniki Warszawskiej. W 2006 w szkole Głównej Handlowej uzyskała tytuł Menadżera jakości.
Od 2011 r zatrudniona w firmie Harper Trade na stanowisku Dyrektora Działu Zarządzania Jakością. Do 2010 roku pracowała w firmie Ziaja Ltd na stanowisku z-cy kierownika Kontroli Jakości. W firmie odpowiedzialna za zapewnienie dobrej praktyki wytwarzania, w domu jako orędowniczka kuchni dalekiego wschodu dba o to by nigdy nie zabrakło galangalu, garam masala czy choćby oleju sezamowego. Uczestnik szkoleń i kursów z zakresu mikrobiologii kosmetycznej i farmaceutycznej , kontroli i zapewnienia jakości., ale również podglądacz żyjątek mórz południowych. Po trudach produkcji ukojenie znajduje w stepach Mongolii
-
Irmina Makulec – Niewiarowska
Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja Mikrobiologia Środowiskowa). Od 2004 związana z Oriflame Products Poland Sp. z o.o.. Obecnie na stanowisku Pełnomocnika ds. Zapewnienia Jakości, wcześniej Koordynatora Specjalisty ds. Systemu Zarządzania Jakością. Odpowiedzialna za wdrażanie i utrzymywanie systemu zarządzania jakością i kontrolę nad dokumentacją, przeprowadzanie i koordynowanie auditów wewnętrznych auditów wewnętrznych i zewnętrznych w fabrykach podwykonawców i pozostałych fabrykach koncernu, opracowywanie i prowadzenie szkoleń w zakresie GMP, higieny i jakości dla pracowników OPP, mapowanie i modelowanie procesów biznesowych firmy. Wcześniej pracowała w Kosmetyczno-Lekarskiej Spółdzielni Pracy IZIS w Warszawie (na stanowisku Specjalista ds. mikrobiologii i kosmetologii zastępca kierownika laboratorium mikrobiologii), w Specjalistycznym Laboratorium Badawczym ITA-TEST w Warszawie, Instytucie Chemii Przemysłowej w Warszawie oraz w Grodziskich Zakładach Farmaceutyczne „POLFA” w Grodzisku Mazowieckim. Irmina Makulec – Niewiarowska jest autorką kilku patentów, publikacji i wykładów w tym z mikrobiologii kosmetycznej na Studiach Podyplomowych z Chemii Kosmetycznej prowadzonych na Politechnice Warszawskiej.
-
Dr inż. Magdalena Sikora
Absolwentka Politechniki Łódzkiej, Wydziału Chemii Spożywczej – specjalizacji Technologii ziół
i aromatów. W ramach tej specjalizacji również doktorat. Obecnie pracownik Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Kierownik laboratorium kosmetycznego. Wykładowca „Technologii surowców i półproduktów kosmetycznych” na specjalizacji „Technologia aromatów spożywczych i surowców kosmetycznych”. Od 2000 roku kierownik oraz wykładowca Podyplomowego Studium Kosmetologii organizowanego przez PŁ przy udziale Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Stała współpraca z takimi firmami jak: L’Oreal Polska, Oriflame, Laboratorium dr Ireny Eris, Ziaja, Vipera, Dax Cosmetics, Delia Cosmetics, Pollena Ewa, Pollena Aroma. Autorka bardzolicznych artykułów z dziedziny surowców kosmetycznych w czasopismach branżowych: LNE - edycja polska, Rynek Chemiczny, Chemical Review, Pollena TŚPK, Gazeta Farmaceutyczna, Kosmetyka i Kosmetologia, Polish Journal of Cosmetology, Bez Recepty, Dbam o zdrowie (wydawane przez PGF), Kosmetyki i Biznes. Prywatnie zainteresowania podróżami i to zarówno po Polsce jak i poza jej granicami.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia
red.Marta Kłopotowska
KOMENTARZE