Firma Bio-Tech Consulting ma zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykle interesujące spotkanie szkoleniowe dotyczące istotnych dla przemysłu kosmetycznego kwestii związanych z oceną bezpieczeństwa gotowego wyrobu kosmetycznego.
Zmieniające się wytyczne UE nakładają na Producentów nowe obowiązki:
„Rozporządzenie uszczegółowiło zakres danych wymaganych w dokumentacji produktu kosmetycznego i podczas oceny bezpieczeństwa. W dokumentacji produkty został wydzielony zestaw danych - Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego. Składa się on z dwóch części:
- Część A: Informacje dotyczące bezpieczeństwa kosmetyku
- Część B: Ocena bezpieczeństwa (przygotowywana przez safety assessora).”[1]
Gdzie należy szukać informacji i wskazówek , które pomogą przygotować się do nadchodzących zmian ?
Oferowane przez Bio-Tech Consulting szkolenie pomoże Państwu na znalezienie odpowiedzi na wszytki nurtujące pytania dotyczące nowego ustawodawstwa kosmetycznego.
Spotkanie odbędzie się 25 lutego 2011 w CBF Nowy Świat w Warszawie.
Szkolenie adresowane jest dla pracowników laboratoriów, osób zajmujących się oceną bezpieczeństwa, mikrobiologów, pracowników działu kontroli jakości firm kosmetycznych.
Celem seminarium będzie m. in. omówienie:
· Kwestie toksykologii w ocenie bezpieczeństwa,
· Informacje dotyczące Krajowego Systemu informowania o kosmetykach,
· Wymagania odnoszące się do osoby dokonującej oceny wpływu kosmetyku na bezpieczeństwo i zdrowie Ludzi,
· Dokumentacja kosmetyku.
Naszymi Prelegentami będą:
mgr Katarzyna Kobza – Sindlewska. Ukończyła Wojskową Akademię Medyczną im. Gen. dyw.
B. Szareckiego w Łodzi na wydziale lekarskim - kierunek : zdrowie publiczne -specjalizacja : promocja zdrowia. Od dziewięciu lat pracuję w Instytucie Medycyny Pracy im. prof. Jerzego Nofera w Łodzi. W Krajowym Centrum Informacji Toksykologicznej i Krajowym Systemie Informowania o Kosmetykach wprowadzonych do obrotu.. Od samego początku mojej kariery zawodowej uczestnicę w konferencjach naukowych i szkoleniach dot. kosmetyków.
mgr inż. Anna Piekarska - Wijatkowska . Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wieloletni pracownik Zakładu Fizjologii i Biochemii, Wydz. Biologii Uniwersytetu Łódzkiego a następnie Instytutu Medycyny Pracy im. J. Nofera w Łodzi. W Krajowym Centrum Informacji Toksykologicznej IMP w Łodzi zajmuje się analizą zatruć i wykorzystaniem informacji toksykologicznej do celów prewencji społecznej. Od początku istnienia Krajowego Systemu Informowania o Kosmetykach współuczestniczy w tworzeniu Centralnego Rejestru Kosmetyków i prowadzeniu szkoleń dot. kosmetyków.
dr Piotr Koziej. Absolwent Akademii Medycznej (Farmacja) w Warszawie. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Odbył liczne praktyki oraz doświadczenie w zagranicznych placówkach naukowych (m.in. Moguncja, Bazylea, Berlin) dzięki temu stał się doradcą wielu klientów polskich i zagranicznych. Od roku 1991 współwłaściciel firmy ZAKO-Farm Sp.j., od roku 2006 współwłaściciel firmy Dr Piotr Koziej Centrum Kosmetyków Sp.j.
Przypominamy- ostanie wolne miejsca!
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym unikalnym spotkaniu szkoleniowym.
Szczegóły dotyczące spotkania oraz formularz zgłoszeniowy znajda Państwo na stronie Akademii Innowacyjnego Biobiznesu
Źródło:
1. Rozporządzenie kosmetyczne 1223/2009/WE - komentarz branży kosmetyczne – PZPK
KOMENTARZE