Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Baicapil- nowy sposób na wypadające włosy!
Włosy to symbol witalności i zdrowia, a także kluczowy element tożsamości i indywidualności. Błyszczące, gęste i zdrowe włosy to jeden z głównych atrybutów piękna, wpływający na pewność siebie oraz poczucie własnej wartości.

Włosy przechodzą stały cykl odnowy. Podobnie jak człowiek, który rodzi się, dojrzewa i umiera, tak samo włosy rosną, odpoczywają i wypadają. Wynika to z cyklu wzrostu włosa, który można podzielić na trzy fazy:

 

  • Faza anagenowa – etap szybkiego wzrostu i wytwarzania łodygi włosa. Faza trwa od 2 do 8 lat i rozpoczyna się od aktywacji komórek macierzystych mieszka włosowego przez brodawkę skórną. Czas trwania fazy anagenowej, różny u różnych osób i skracający się wraz z wiekiem, wpływa na długość włosów. Przyjmuje się, że ok. 85-90% włosów znajduje się w fazie anagenowej.
  • Faza katagenowa – najkrótszy, trwający zaledwie 2-3 tygodnie etap rozwoju włosa. Włókno włosa przestaje rosnąć, cebulka mieszka włosowego oddziela się od brodawki skórnej, a sam mieszek znacząco zmniejsza swój rozmiar.
  • Faza telogenowa – w pełni dojrzały i zrogowaciały włos odłącza się od mieszka włosowego i, zwykle podczas mycia lub czesania, wypada. W fazie telogenowej znajduje się ok. 5-15% wszystkich włosów, a trwa ona 2-4 miesiące. Po zakończeniu tego etapu mieszek ponownie wkracza w fazę wzrostu (anagen) i cykl włosa rozpoczyna się ponownie.  

 

Nadmierna utrata włosów jest jednym z najczęściej konsultowanych przez dermatologów problemem. Za normalną uznaje się utratę od 50 do 150 włosów dziennie. Problem pojawia się, gdy cykl włosa ulega zaburzeniu i dochodzi do łysienia. Nadmierne wypadanie włosów jest skutkiem skrócenia fazy anagenowej (włos przestaje rosnąć wcześniej niż zwykle, jest krótszy i cieńszy), przy jednoczesnym wydłużeniu fazy telogenowej. Istnieje wiele przyczyn zaburzeń cyklu włosa, począwszy od słabego metabolizmu komórek mieszka włosowego (efekt słabego mikrokrążenia, złej diety itp.), po czynniki genetyczne i hormonalne.

 

Podczas tegorocznych targów HPCI CEE, które odbyły się 15-16 października w Warszawie, Provital zaprezentował nową substancję czynną zapobiegającą wypadaniu włosów – Baicapil™. Surowiec stanowi efekt dotychczasowych doświadczeń firmy z problemem wypadających włosów i łączy w sobie trzy składniki roślinne, które synergicznie stymulują wzrost włosów:

 

  • Kiełki soi i pszenicy – otrzymywane w kontrolowanym procesie kiełkowania, stanowią źródło substancji odżywczych dla mieszka włosowego, stymulują jego metabolizm i zwiększają poziom energii (ATP) produkowanej w mitochondriach. Dzięki kiełkom mieszki włosowe są bardziej aktywne i żywotne, co prowadzi do wydłużenia fazy anagenowej i skrócenia telogenowej.
  • Tarczyca bajkalska – źródło baikaliny, która stymuluje uśpione komórki macierzyste mieszka włosowego, przyspieszając w ten sposób inicjację fazy anagenowej. Baikalina oddziałuje również na telomery komórek i ogranicza ich starzenie, a także chroni mitochondria mieszka włosowego przed stresem oksydacyjnym i aktywnością wolnych rodników, wydłużając tym samym fazę wzrostu włosa i zapobiegając przedwczesnemu rozpoczęciu fazy wypadania.

 

 

 
 


Nowością wynikającą z aktywności baikaliny i kiełków jest uniwersalny mechanizm działania Baicapil™, niezależny od płci oraz kwestii hormonalnych. Potwierdzają to badania in-vivo, w których wzięły udział zarówno panie, jak i panowie. Po trzech miesiącach codziennego stosowania lotionu zawierającego 3% Baicapil™, liczba wypadających włosów była mniejsza o ponad 60%. Było to bezpośrednim efektem wydłużenia fazy anagenowej (ok. 13% włosów anagenowych więcej) i skróceniem fazy telogenowej (ponad 27% włosów telogenowych mniej). Lepsze odżywienie i poprawiony metabolizm mieszków włosowych spowodował również polepszenie kondycji włosów. Dzięki aplikacji Baicapil™ włosy nie tylko rosły szybciej i rzadziej wypadały, ale były również bardziej gęste i grubsze. Efekt półrocznej kuracji przedstawiają przykładowe zdjęcia skóry głowy ochotników:

 

 

 
 

 

 

Mechanizm działania Baicapil™, opierający się na aktywacji komórek macierzystych mieszka włosowego, stymulacji ich metabolizmu oraz zahamowaniu starzenia sprawia, że surowiec doskonale wpisuje się w aktualny trend „hair anti-aging”, który przybiera na znaczeniu zwłaszcza w Europie i Ameryce Północnej. Łatwy w recepturowaniu Baicapil™ polecany jest do różnego rodzaju produktów do włosów (szampony, odżywki, lotiony, maski, sera, spray'e) zapobiegających wypadaniu włosów, stymulujących wzrost, poprawiających kondycję i działających przeciwstarzeniowo.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter