Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Badania mikrobiologiczne produktów kosmetycznych
05.11.2010
Jakie cechy powinny charakteryzować dobry i bezpieczny kosmetyk? Kluczowym parametrem jest receptura, która w swym składzie powinna zawierać odpowiednio dobrane surowce kosmetyczne oraz substancje aktywne.
Proces produkcyjny oraz technologia wytwarzania kosmetyku także w ogromnym stopniu rzutuje na jakość wyrobów pielęgnacyjnych. Nie wolno zapomnieć nam także o bezpieczeństwie mikrobiologicznym kosmetyków, które jest wypadkową receptury i odpowiedniej higieny produkcji.

Organizowane przez firmę Bio-tech Consulting szkolenie dotyczące Badań mikrobiologicznych kosmetyków pozwoli Państwu na odnalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące:

• Znaczenia procesu dezynfekcji chemicznej w produkcji kosmetyków
• Przyczyn niepowodzeń w dezynfekcji
• Drobnoustrojów dyskwalifikujące produkt kosmetyczny
• Badań jakości mikrobiologicznej wyrobów kosmetycznych w trakcie jego życia
• Badań na etapie rozwoju formulacji
• Badań w trakcie wytwarzani wyrobu
• Badań własności antybakteryjnych wyrobów kosmetycznych

Szkolenie odbędzie się 26 listopada 2010 roku w Warszawie w Centrum Bankowo Finansowym „ Nowy Świat”.

Spotkanie poprowadzą:Irmina Makulec – Niewiarowska
Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja Mikrobiologia Środowiskowa). Od 2004 związana z Oriflame Products Poland Sp. z o.o.. Obecnie na stanowisku Pełnomocnika ds. Zapewnienia Jakości, wcześniej Koordynatora Specjalisty ds. Systemu Zarządzania Jakością. Odpowiedzialna za wdrażanie i utrzymywanie systemu zarządzania jakością i kontrolę nad dokumentacją, przeprowadzanie i koordynowanie auditów wewnętrznych auditów wewnętrznych i zewnętrznych w fabrykach podwykonawców i pozostałych fabrykach koncernu, opracowywanie i prowadzenie szkoleń w zakresie GMP, higieny i jakości dla pracowników OPP, mapowanie i modelowanie procesów biznesowych firmy. Wcześniej pracowała w Kosmetyczno-Lekarskiej Spółdzielni Pracy IZIS w Warszawie (na stanowisku Specjalista ds. mikrobiologii i kosmetologii zastępca kierownika laboratorium mikrobiologii), w Specjalistycznym Laboratorium Badawczym ITA-TEST w Warszawie, Instytucie Chemii Przemysłowej w Warszawie oraz w Grodziskich Zakładach Farmaceutyczne „POLFA” w Grodzisku Mazowieckim. Irmina Makulec – Niewiarowska jest autorką kilku patentów, publikacji i wykładów w tym z mikrobiologii kosmetycznej na Studiach Podyplomowych z Chemii Kosmetycznej prowadzonych na Politechnice Warszawskiej.

Magdalena Szemraj
Absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Magister biologii, specjalizacja Mikrobiologia. Obecnie zatrudniona na stanowisku asystent w Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W swojej pracy naukowej zajmuje się badaniem bakterii wchodzących w skład flory fizjologicznej skóry człowieka. Z tego zakresu realizuje pracę doktorską. Prowadzi zajęcia dla studentów kierunków: Kosmetologia, Farmacja, Analityka Medyczna. Tematyka tych zajęć obejmuje nie tylko mikrobiologię ogólną i kliniczną ale także procesy dezynfekcji i sterylizacji oraz badanie czystości mikrobiologicznej leków i kosmetyków. Uczestniczka licznych szkoleń i konferencji naukowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym interesującym spotkaniu , uczestnikom gwarantujemy 15% zniżki !

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy znajda Państwo na stronie szkolenia:
http://biotechnologia.pl/biznes/szkolenia/57_kosmetologia/9895
KOMENTARZE
Newsletter