Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Badania fizykochemiczne i aplikacyjne produktów kosmetycznych. Testy alternatywne
09.03.2011

Zmiany , które dokonują się w przemyśle kosmetycznym ostatnimi czasy podyktowane są nowymi regulacjami prawnymi UE , które nakładają na producentów kosmetyków nowe obowiązki.

Zmiany legislacyjne dotyczą także metod badań kosmetyków.

Firm Bio-tech Consulting zapraszam państwa na unikalne spotkanie szkoleniowe, które w swej tematyce skupi się na nowoczesnych metodach badań kosmetyków w ujęciu o nowe prawo UE.

Spotkanie odbędzie się 10 maja 2011 r. , w Warszawie , w Centrum Bankowo-Finansowym "NOWY ŚWIAT" S. A.Ul. Nowy Świat 6/12

 

Najważniejsze zagadnienia , które zostaną  zaprezentowane podczas trwania szkolenia:

1.Ustawodawstwo dotyczące produktów kosmetycznych

- Ustawa o kosmetykach

- Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r.

  • zharmonizowane normy ISO dotyczące metod analitycznych
  • wytyczne COLIPA na temat stabilności produktów kosmetycznych

- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2002 r. w sprawie określenia procedur pobierania próbek kosmetyków oraz procedur przeprowadzania badań laboratoryjnych

2. Klasyfikacja kosmetyków

3. Rodzaje badań fizykochemicznych wykonywanych dla produktów kosmetycznych

4. Testy alternatywne zastepujace zwierzeta w badaniach surowcow, polproduktow i produktow kosmetycznych.

- hodowle kultur komórkowych - wymagania komórek

- materiały do produkcji ekwiwalentu skory

- technologie nadzorujące produkcję sztucznej skóry

- stan testow alternatywnych w Polsce i na świecie

 

Naszymi prelegentami będą:

 

dr n. chem. Maria Kurszewska
Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk chemicznych o specjalności Chemia Organiczna. W latach 2000-2004 pracownik Zakładów Farmaceutycznych „Polpharma S.A.” w Starogardzie Gdańskim, od 2002 roku na stanowisku Kierownika Laboratorium Analiz Instrumentalnych. Od roku 2004 do chwili obecnej Kierownik Działu Kontroli Jakości oraz Osoba Wykwalifikowana Oceanic S.A.

dr Błażej Dolniak jest absolwentem Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją karierę naukową kontynuował na Uniwersytecie Poczdamskim w Niemczech, gdzie zdobył specjalizację z biologii molekularnej. W kolejnych latach pracował naukowo na prestiżowych uczelniach w Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech, co pozwoliło na zdobycie ogromnego doświadczenia i wiedzy z zakresu life science. Chcąc połączyć wiedzę naukową z przedsięwzięciem biznesowym – jako pomysłodawca oraz współzałożyciel firmy Cell Line Research – pragnie wspierać rozwój innowacyjnych produktów, oferując badania naukowe oparte na metodach alternatywnych.

dr Piotr Koziej. Absolwent Akademii Medycznej (Farmacja) w Warszawie. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Odbył liczne praktyki oraz doświadczenie w zagranicznych placówkach naukowych (m.in. Moguncja, Bazylea, Berlin) dzięki temu stał się doradcą wielu klientów polskich i zagranicznych. Od roku 1991 współwłaściciel firmy ZAKO-Farm Sp.j., od roku 2006 współwłaściciel firmy Dr Piotr Koziej Centrum Kosmetyków Sp.j.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu. Szczegółowy harmonogram oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie wydarzenia

 

red.Marta Kłopotowska

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2023>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Newsletter