Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
2 unikalne spotkania szkoleniowe - już w GRUDNIU! Nie przegap takiej szansy!
02.12.2010

Firma Bio-Tech Consulting pragnie zaprosić Państwa na niezwykle interesujące  spotkania szkoleniowe , które odbędą się już w tym miesiącu! W takcie każdego ze spotkań przewidziane jest losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez firmę AVON

Pierwsze ze spotkań przyjmie formę  warsztatów praktycznych : Ocena bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Wyznaczanie deskryptorów dawki (NOAEL, LOAEL) na podstawie wyników badań toksykologicznych. Szkolenie odbędzie się 14 grudnia 2010r. w Warszawie

 

Poprowadzi je Dr n. med. Maciej Stępnik. Lekarz medycyny, absolwent AM w Łodzi. Od 2002 kierownik Pracowni Toksykologii Molekularnej Zakładu Toksykologii i Kancerogenezy Instytutu Medycyny Pracy im. J. Nofera w Łodzi oraz kierownik Krajowego Centrum Metod Alternatywnych do Oceny Toksyczności. Członek Międzyresortowej Komisji do Spraw Najwyższych Dopuszczalnych Stężeń i Natężeń Czynników Szkodliwych dla Zdrowia w Środowisku Pracy, oraz reprezentant Polskiej Platformy d/s Metod Alternatywnych wchodzącej w skład European Consensus Platform on Alternative Methods (ecopa; http://ecopa.vub.ac.be). Obecna działalność naukowa: mechanizmy mutagenezy i kancerogenezy, mechanizmy transdukcji sygnału oraz sygnalizacji uszkodzenia DNA w komórkach pod wpływem ksenobiotyków, zastosowanie metod alternatywnych w toksykologii.

 

Drugie spotkanie poświęcone będzie Surowcom kosmetycznym w walce z najczęstszymi defektami skórnymi.

Szkolenie obędzie się 17 grudnia 2010 r. w Warszawie

 

Prelegentami będą:

Mirella BatoryAbsolwentka Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Magister Zdrowia Publicznego, specjalność Kosmetologia. Specjalista masażu leczniczego. Wizażysta i Stylista. Obecnie doktorantka w Zakładzie Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej zagłębia problematykę analizy proszków węglowych dla przemysłu farmaceutyczno-kosmetycznego. Pracownik Zakładu Kosmetologii na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Posiada doświadczenie w branży kosmetycznej oraz doświadczenie trenerskie. Współpracuje z firmą Ziaja jako konsultant w sprawie opracowywania receptury i kontroli preparatów kosmetycznych, szkoleniowiec i trenerka. Autorka kilkunastu artykułów naukowych oryginalnych i przeglądowych. Współorganizator konferencji kosmetologicznych. Uczestnik i prelegent konferencji i sympozjów naukowych oraz szkoleń związanych z dziedziną kosmetologii, dermatologii, medycyny estetycznej oraz inżynierii biomedycznej i materiałowej.

Dr Karolina Bazela jest absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tytuł doktora nauk biologicznych, na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, uzyskała w roku 2004. Obecnie pracuje w Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris na stanowisku Eksperta ds. Projektów Badawczych. Zainteresowania naukowe: bezpieczeństwo stosowania kosmetyków, metody alternatywne do testów na zwierzętach, starzenie się skóry. Udział w towarzystwach naukowych: European Academy of Dermatology and Venerology oraz European Society of Dermatological Research. Dr Karolina Bazela jest autorem kilkunastu artykułów naukowych i popularnonaukowych.

Agnieszka Dana Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu, specjalność Kosmetologia. Pracownik Zakładu Kosmetologii Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wcześniej współpracowała z zagranicznymi firmami kosmetycznymi i była odpowiedzialna za wdrożenie marek selektywnych na polski rynek. Szkoliła pracowników gabinetów kosmetycznych, SPA i salonów odnowy biologicznej. Organizator, prelegent i uczestnik wielu konferencji, sympozjów naukowych z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej i dermatologii. Autorka artykułów naukowych i popularnonaukowych. Obecnie realizuje pracę doktorską.

Agata Jabłońska-Trypuć
Doktor nauk farmaceutycznych, asystent w Zakładzie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, wykładowca w Wyższej Szkole Kosmetologii i Ochrony Zdrowia w Białymstoku, autorka kilkunastu prac naukowych na temat: wpływu związków biologicznie czynnych na skórę, znaczenia kosmetyczno-terapeutycznego surowców roślinnych, sensoryki i substancji zapachowych oraz wpływu wybranych hormonów roślinnych na metabolizm fibroblastów skóry ludzkiej.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronach poszczególnych wydarzeń:

 

Warsztaty

Surowce

 

red. Marta Kłopotowska

KOMENTARZE
Newsletter