Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Kosmetologia, Nasze szkolenia

ABC produktu kosmetycznego – bezpieczeństwo, prawo i praktyka
Data rozpoczęcia:
2019-10-10
Data zakończenia:
2019-10-10
Organizator:
Bio-Tech Media
Miejsce
Łódź
Zarejestruj się na to szkolenie na naszym portalu!
Wypełnij formularz

 

Miejsce: Łódź

Novotel Centrum Łódź, al. Piłsudskiego 11a

Termin: 10 października 2019

Czas trwania: 9.00-16.30 (1 dzień)

*godziny mogą lekko ulec zmianie.

Cena: 800-1000 zł

 

*EARLY BIRDS 800 zł netto/osoba cena promocyjna przy rejestracji do 1 września

900 zł netto/osoba po 1 września
1000 zł netto/osoba po 1 października

 

Agenda

 

1. Produkt kosmetyczny – granice definicji

2. Wymagana dokumentacja dla produktu kosmetycznego

3. Co powinien zawierać raport bezpieczeństwa produktu kosmetycznego

4. Badania produktu kosmetycznego jako podstawa wprowadzenia na rynek

5. Oznakowanie i dobre praktyki reklamy

6. Błędy technologiczne a reklamacje

7. Najczęstsze problemy podczas importu produktów spoza UE

 

 

 

Prelegenci

mgr Paweł Wojtanowski – biotechnolog, absolwent wydziału Biologii na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.  Od wielu lat związany był z tematem biznesu w biotechnologii pracując w sektorze life science. Swoim doświadczeniem i wiedzą wspierał  naukowców w wielu dziedzinach rozwoju, wprowadzając z powodzeniem projekty naukowo badawcze. Współpraca z laboratoriami również producentów kosmetyków zaowocowała poznaniem nowych metod badań produktów kosmetycznych jak również suplementów diety.  

Obecnie zwiazany z firmą ACC Chemicals jako Specjalista ds. Bezpieczeństwa Kosmetyków i Chemii Gospodarczej. Swoją wiedzą i doświadczeniem służy wsparciem we wprowadzeniu produktów kosmetycznych na rynek. Jest obecny na spotkaniach i konferencjach Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, który ma kontakt z Komisją Europejską kształtując prawo kosmetyczne.

 

dr inż. Marta Pawłowska - doktor inżynier nauk chemicznych i kosmetologicznych Safety Assessor, właściciel ACC Chemicals świadczącej międzynarodowe usługi doradcze w zakresie legislacyjno-technicznym prawa kosmetycznego i międzysektorowego, wykładowca uniwersytetu Łódzkiego, dziekan wydziału Inżynierii na kierunku Chemia Kosmetyczna WSIiZ, konsultant rynku kosmetycznego i farmaceutycznego, autorka publikacji naukowych i komuników na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Absolwentka Politechniki Warszawskiej Wydziału Chemicznego. W trakcie doktoratu ukończyła Studia Podyplomowe z zakresu Chemii Kosmetycznej na Politechnice Warszawskiej. Od wielu lat związana ze światem chemii i kosmetologii, oceną kosmetyków zajmuje się na co dzień, jako Safety Assessor; z ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie oceny bezpieczeństwa i toksykologii produktów kosmetycznych, wyrobów medycznych, mieszanin chemicznych. W ciągu swojej pracy wykonała kilka tysięcy Raportów Bezpieczeństwa Kosmetyków. Od roku 2014 jest obecna jako uczestnik PZPK (Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego) w grup roboczych mających kontakt z Komisja Europejską i uczestniczy w kształtowaniu legislacji prawa kosmetycznego. Od 2017 Firma ACC Chemicals jest samodzielnym członkiem w PZPK. Opracowuje nowe formulacje kosmetyków i pomaga we wdrażaniu ich na rynek oceniając nie tylko ich skład, ale również badania oraz informacje marketingowe, które docierają do konsumenta. W ten sposób dba o bezpieczeństwo zarówno formuły kosmetyku jak i prezentacji samego kosmetyku.

 

mgr Łucja Pijarczyk –  absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wydziale farmaceutycznym o specjalizacji kosmetologia, a także Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej – specjalizacja Mikrobiologia, higiena i jakość w przemyśle.

Od wielu lat związana z branżą kosmetyczno-farmaceutyczną zaczynając od firm produkcyjnych na stanowiskach w dziale zapewnienia i kontroli jakości oraz mikrobiologii. Zajmowała się przede wszystkim fizykochemicznym i mikrobiologicznym badaniem surowców, mas, półproduktów, a także kompleksową kontrolą na każdym etapie produkcji oraz konfekcji wyrobów. Zdobywała doświadczenie w czołowych fabrykach kosmetyki białej i kolorowej.

Obecnie związana z firmą ACC Chemicals świadczącą usługi doradcze w zakresie legislacyjno – technicznym prawa kosmetycznego, tworzeniem formulacji, kompleksową obsługą klientów wdrażających nowe produkty kosmetyczne oraz wyroby medyczne na rynek. W ramach zakresu obsługi Pani Łucja przeprowadza przez badania, proces produkcyjny, aż po rejestrację produktów. Wspiera marketingowo, oceniając skład i weryfikując informacje zawarte na opakowaniu, etykietach, instrukcjach, a także oznaczenia CE na wyrobach.  

Czynnie rozwija dział obsługi Klienta medycznego opracowując oceny kliniczne, klasyfikując wyroby medyczne i sprawnie prowadząc wytwórców przez rejestrację wyrobów. Służy wiedzą w zakresie zarówno medycznym, jak i legislacyjnym, aby prawidłowo wprowadzić wyrób do obrotu na rynku.

Jest obecna na grupach roboczych i konferencjach Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, który ma kontakt z Komisją Europejską kształtując prawo kosmetyczne.

 

Cena

 

800-1000 zł

*EARLY BIRDS 800 zł netto/osoba cena promocyjna przy rejestracji do 1 września

900 zł netto/osoba po 1 września
1000 zł netto/osoba po 1 października

 

 

UWAGA! 5% rabatu przy zgłoszeniu się więcej niż jednej osoby z firmy,

10% rabatu dla studentów

 

Cena szkolenia obejmuje:

- wykłady

- materiały dydaktyczne w formie papierowej

- przerwy kawowe

- lunch

- certyfikat

 

 

 

KONTAKT

Kaja Bernasińska

e-mail: kaja.bernasinska@biotechnologia.pl

 

 


 

 

UWAGA! Jesteś na diecie bezmięsnej?
Zgłoś to w uwagach w formularzu rejestracyjnym

Newsletter