Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Farmacja

Beskidzka Akademia Kardiologii i Innowacji Medycznych BesdKard
Data rozpoczęcia:
2023-11-09
Data zakończenia:
2023-11-10
Organizator:
American Heart of Poland
Miejsce
Bystra
Link do strony

9-10 listopada w Bystrej k. Bielska-Białej odbędzie się Beskidzka Akademia Kardiologii i Innowacji Medycznych BesdKard, organizowana przez grupę American Heart of Poland. Będzie to największa konferencja naukowa w regionie skierowana do lekarzy, pielęgniarek, techników medycznych, ratowników medycznych, inżynierów biomedycznych, a także managerów zdrowia. Omówione zostaną najnowsze innowacje medyczne oraz istotne obszary medycyny, takie jak: badania kliniczne w dziedzinie sercowo-naczyniowej, diagnostyka obrazowa serca i naczyń, nowoczesne metody leczenia wad strukturalnych i chirurgii naczyniowej. Przyjrzymy się również roli aktywności fizycznej w dziedzinie kardiologii oraz omówimy interdyscyplinarne wyzwania stawiane przed lekarzami różnych specjalizacji w codziennej praktyce ambulatoryjnej. – Celem konferencji jest stworzenie platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń nie tylko lekarzy i pielęgniarek, ale także menadżerów zdrowia, inżynierów oraz naukowców. Uczestnicy będą mieli możliwość poznać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie medycyny sercowo-naczyniowej. Powiemy, jakie zabiegi są obecnie wykonywane przez kardiologów, a jakie przez kardiochirurgów. Ponadto omówimy najnowsze trendy w diagnostyce sercowo-naczyniowej – mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek, konsultant ds. kardiochirurgii grupy American Heart of Poland, przedstawiciel dyrekcji konferencji.

W agendzie spotkania zaplanowano sesje praktyczne i pokazy innowacji. – Zaplanowaliśmy wiele ciekawych sesji, w tym trzy praktyczne. Pierwsza ukierunkowana jest na ocenę fizjologii przepływu wieńcowego i obrazowanie tętnic wieńcowych. W drugiej sesji, przy użyciu symulatorów, będziemy szkolić lekarzy w procedurach echokardiografi przezprzełykowej. Natomiast w trzeciej sesji skupimy się na analizie zastawek, w oparciu o badania tomografii komputerowej i echa, co stanowi istotny aspekt w planowaniu i leczeniu wad strukturalnych serca. Przygotowaliśmy również sesje, które są dostosowane do lekarzy różnych specjalizacji – nawiązują one do problemów pacjentów kardiologicznych z niewydolnością nerek, cukrzycą, otyłością, ale również pacjentów, u których stosujemy nowoczesne leczenie neurologiczne – dodaje prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski, kardiolog inwazyjny, przedstawiciel dyrekcji konferencji. – Po raz pierwszy w tym regionie pokażemy, jak w praktyce działają polskie innowacje medyczne, w tym wyroby i technologie, które zostały stworzone w Centrum Badawczo-Rozwojowym grupy American Heart of Poland, przy współpracy m. in. z Politechniką Śląską i Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Będzie również możliwość skorzystania z symulatorów zabiegów kardiologii inwazyjnej, aby każdy mógł poznać i zrozumieć pracę kardiologa inwazyjnego – zachęca dr hab. n. med. prof. KAAFM Piotr Buszman, kardiolog inwazyjny, przedstawiciel dyrekcji konferencji.

Podczas konferencji przewidziane są sesje z udziałem międzynarodowych ekspertów medycznych, m.in. prof. Patricka W. Serruysa z Uniwersytetu Galway w Irlandii czy też Juana F. Granada, zarządzającego Fundacją Cardiovascular Research Foundation (New York, USA). – Wyróżniającym elementem konferencji będzie wspólna sesja lekarzy oraz inżynierów biomedycznych na temat innowacji medycznych – poruszone zostaną zagadnienia związane z obrazowaniem CT w kardiologii (ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji), medycyną transplantacyjną i przyszłością robotyki w procedurach medycznych – uzupełnia dr Piotr Buszman. 

Wydarzenie jest bezpłatne – aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz na stronie, gdzie dostępne są szczegółowe informacje m.in. na temat programu naukowego konferencji, warsztatów, komitetu naukowego.

Newsletter