Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

VI KONFERENCJA NAUKOWA „Bioróżnorodność środowiska glebowego”
Data rozpoczęcia:
2024-09-05
Data zakończenia:
2024-09-06
Organizator:
Zakład Mikrobiologii Rolniczej, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy
Miejsce
Puławy

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI KONFERENCJI NAUKOWEJ „Bioróżnorodność środowiska glebowego”. Do udziału w konferencji zachęcamy pracowników naukowych, doktorantów oraz specjalistów reprezentujących różne dyscypliny i specjalności wiążące się z problematyką obrad. Konferencja odbędzie się w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach w dniach 5-6 września 2024 r. i będzie kolejną edycją cyklicznego spotkania naukowego. Miło nam także poinformować, że Konferencja otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Doskonała Nauka – wsparcie konferencji naukowych”. Kwota dofinansowania wynosi 100 tys. zł.

Niniejsza konferencja będzie doskonałą okazją do spotkania naukowców zajmujących się zagadnieniami mikrobiologii środowiskowej, a także badaniami z obszarów naukowych związanych z bioróżnorodnością, ekologią mikroorganizmów, mikrobiologią ogólną, ochroną środowiska oraz rolnictwem i ogrodnictwem. W ramach konferencji planowane jest zorganizowanie czterech sesji naukowych, trzech paneli dyskusyjnych, sesji posterowej, sesji dla młodych naukowców oraz warsztatów terenowych z zakresu oceny i ochrony bioróżnorodności środowiska glebowego.

Przewidujemy organizację następujących sesji naukowych:

* Sesja I: BIORÓŻNORODNOŚĆ W ŚRODOWISKU GLEBOWYM I ROLNICTWIE – OCENA I ZNACZENIE,

* Sesja II: OCHRONA I ZNACZENIE BIORÓŻNORODNOŚCI W GLEBACH ZANIECZYSZCZONYCH,

* Sesja III: NAUKI OMICZNE W OCENIE BIORÓŻNORODNOŚCI GLEB,

* Sesja IV: BIORÓŻNORODNOŚĆ APLIKACYJNA – WYKORZYSTANIE I ZNACZENIE BADAŃ MIKROBIOLOGICZNYCH W BIOTECHNOLOGII, BIOLOGICZNEJ OCHRONIE ROŚLIN ORAZ MONITORINGU JAKOŚCI ŚRODOWISKA.

Referaty plenarne wygłoszą:

* dr hab. Marta Pogrzeba, prof. IETU, dyrektor Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych,

* prof. dr hab. inż. Łukasz Chrzanowski, Instytut Technologii i Inżynierii Chemicznej, Zakład Chemii Organicznej.

Komitet Organizacyjny

Newsletter