Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

Targi Opakowań i Technologii Pakowania ExpoOPAKOWANIA i Salon Ważenia i Dozowania WAGexpo
Data rozpoczęcia:
2019-11-20
Data zakończenia:
2019-11-21
Organizator:
Expo Silesia
Miejsce
Sosnowiec

Zapraszamy do udziału wydarzeniach wartym uWAGI – Targach Opakowań i Technologii Pakowania ExpoOPAKOWANIA oraz Salonie Ważenia i Dozowania WAGexpo. W dniach 20-21 listopada 2019r. w Expo Silesia zaprezentują się producenci opakowań, dystrybutorzy materiałów i urządzeń z zakresu opakowań, producenci i dystrybutorzy systemów i urządzeń ważących oraz dozujących, oprogramowania i akcesoriów, a także firmy świadczące usługi i naprawy.

Salon Ważenia i Dozowania WAGexpo to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na precyzyjne urządzenia ważące i dozujące w wielu gałęziach przemysłu. Coraz częściej klienci poszukują niestandardowych rozwiązań zaprojektowanych pod konkretne procesy wykorzystywane w przedsiębiorstwie. Jednocześnie wzrastają ich wymagania nie tylko wobec samych urządzeń, ale i usług związanych z oprogramowaniem czy ich serwisem. Chcą również na bieżąco monitorować obowiązujące przepisy regulujące legalizację wag. Pierwszego dnia targów, 20 listopada, zapraszamy na konferencję "Przepisy prawne dot. systemów oceny zgodności", organizowaną przez Zakłady Badań i Atestacji "ZETOM" im. Prof. F. Stauba w Katowicach Sp. z o.o. wraz z Partnerami. Wśród tematów poruszanych na spotkaniu znajdą się m.in. nowa definicja wzorca kilograma, odejście od materialnego wzorca masy oraz wzorce oparte na liczbie Avogadro i stałej Plancka.

Salon WAGexpo jest najlepszym miejscem nie tylko do prezentacji wiodących produktów i usług, ale także platformą wymiany informacji, doświadczeń i opinii. Sprzyjać będzie pozyskaniu nowych zamówień oraz zapewni Wystawcom możliwość spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami. Doskonała lokalizacja Expo Silesia, w sercu najbardziej uprzemysłowionego regionu Polski, pozwoli na dotarcie do szerokiego grona specjalistów z różnych branż.

Do grona Wystawców zapraszamy między innymi producentów i dystrybutorów urządzeń ważących – wag przemysłowych, laboratoryjnych i specjalnych (np. aptecznych, jubilerskich, liczących, etykietujących), systemów ważących oraz akcesoriów wagowych: wyświetlaczy, drukarek, mierników, terminali, komparatorów masy oraz czujników tensometrycznych. Do prezentacji urządzeń i rozwiązań w zakresie urządzeń dozujących zachęcamy także firmy mające w swojej ofercie automatyczne i półautomatyczne maszyny dozujące, dozowniki i zawory, ciśnieniowe i bezciśnieniowe systemy dozujące oraz systemy dozowania precyzyjnego. Zakres branżowy obejmuje także przedsiębiorstwa zajmujące się oprogramowaniem, legalizacją oraz serwisem i naprawą wag. O aspekt merytoryczny oraz medialny wydarzenia zadbają media branżowe oraz instytucje, uczelnie, organizacje i stowarzyszenia. Do odwiedzenia WAGexpo w Sosnowcu zapraszamy miedzy innymi przedstawicieli przemysłu: motoryzacyjnego, elektromaszynowego, metalurgicznego, chemicznego, paliwowo-energetycznego, wydobywczego, spożywczego oraz branży opakowaniowej i laboratoryjnej. Salon WAGexpo odbędzie się w ramach III edycji Targów Opakowań i Technologii Pakowania ExpoOPAKOWANIA, którego celem jest stworzenie miejsca cyklicznych spotkań, prezentacji i dyskusji producentów opakowań oraz dystrybutorów materiałów i urządzeń z zakresu opakowań z ich potencjalnymi odbiorcami – przedstawicielami wybranych gałęzi przemysłu. Jest to wydarzenie całościowo obejmujące rynek opakowań, w ramach którego uczestnicy poznają najnowsze rozwiązania technologiczne oraz produkty i trendy, które stanowią źródło inspiracji i wiedzy na temat dynamicznie rozwijającej się branży.

Do prezentacji podczas wydarzenia zapraszamy m.in.: producentów i dystrybutorów opakowań, maszyn, narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w całym cyklu produkcyjnym, zarówno ręcznym, jak i zautomatyzowanym, a także dostawców usług i rozwiązań około branżowych. Z kolei wśród gości wydarzenia znajdą się producenci i przedstawiciele przedsiębiorstw ze wszystkich sektorów przemysłu, a w szczególności branży: opakowaniowej, automotive, tworzyw sztucznych, introligatorni, logistyki magazynowej, elektrycznej, meblarskiej, e-commerce.

Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszyć będą ciekawe seminaria, szkolenia i warsztaty, a wśród nich II Konferencja Naukowa z serii „Opakowania dla ludzi i środowiska” Katedry Opakowalnictwa Towarów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, "Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) i zrównoważony rozwój w przemyśle opakowań". Drugiego dnia targów ExpoOPAKOWANIA zapraszamy na II Konferencję Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań "Biotworzywa i Biokompozyty jako alternatywa dla konwencjonalnych tworzyw sztucznych", podczas której przyjrzymy się opakowaniu jako elementowi strategii marketingowej. Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP wprowadzi nas w świat digitalizacji procesów w sektorze opakowań.

Równolegle z Targami ExpoOPAKOWANIA  i Salonem WAGexpo odbędą się Targi Technologii Klejenia ExpoBONDING oraz Salon Taśm i Urządzeń do Taśmowania ExpoTAPE.

Newsletter