Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

Spotkaj Swojego Pracodawcę
Data rozpoczęcia:
2022-03-30
Data zakończenia:
2022-04-02
Organizator:
Politechnika Warszawska
Miejsce
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej/online

Z roku na rok branża LifeScience cieszy się rosnącą popularnością. Coraz więcej zakładów pracy oraz uczelni stara się rozwijać tę dziedzinę wiedzy, ale czym dokładnie się ona zajmuje? LifeScience jest obszerną gałęzią nauki dotyczącą badań nad organizmami żywymi oraz ich wykorzystaniem. To właśnie dzięki temu sektorowi możemy cieszyć się coraz bardziej zaawansowanymi lekami. LifeScience pozwala na rozwinięcie wielu technologii, m.in. związanych z leczeniem przy użyciu komórek macierzystych. Dzięki wykorzystaniu mikroorganizmów możliwe jest prowadzenie produkcji w bioreaktorach. Specjaliści z tej dziedziny nauki są bardzo pożądani na rynku pracy. Naukowcy pracujący w laboratoriach, bioinformatycy czy inżynierowie odpowiedzialni za wdrożenie procesów na skalę przemysłową – każdy znajdzie dla siebie miejsce.

Uczelnie techniczne kojarzone są głównie z kierunkami informatycznymi bądź mechanicznymi. Niestety wydziały związane z zagadnieniami LifeScience są często marginalizowane na targach pracy czy wydarzeniach okołouczelnianych. W odpowiedzi na ten problem na Politechnice Warszawskiej powstały targi pracy – Spotkaj Swojego Pracodawcę. Grupa studentów chemii, biotechnologii oraz inżynierii chemicznej postanowiła połączyć swoje siły i zorganizować wydarzenie skupiające się na firmach powiązanych z branżą LifeScience. Pierwsza edycja, zorganizowana w 2020 r., odbyła się w formie stacjonarnej. Dzięki dużemu zainteresowaniu zdecydowano o kontynuowaniu targów. Druga edycja, ze względu na panującą pandemię COVID-19, odbyła się w formie zdalnej. Mimo to cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż w roku poprzednim. Rosnące zainteresowanie napędza organizatorów do działania. Kolejna edycja targów SSP planowana jest w formie hybrydowej już na przełomie marca i kwietnia 2022 r. Stacjonarnie przewidziane są różnego rodzaju warsztaty, a spotkania i prelekcje odbywać się będą w formie zdalnej. Wydarzenie zdobywa coraz większą popularność zarówno ze strony studentów, jak i absolwentów szukających stażu lub pracy. W trzeciej edycji planowane jest nawiązanie współpracy nie tylko z polskimi firmami, ale także zagranicznymi.

Uczestnicy będą mieć możliwość poznania potencjalnych pracodawców, a także wzięcia udziału w wielu ciekawych wydarzeniach towarzyszących. Pasjonujące prelekcje prowadzone przez przedstawicieli firm, które pozwolą poznać specyfikę pracy oraz wartości, którymi kieruje się przedsiębiorstwo czy sesje Q&A umożliwiające zdobycie odpowiedzi na nurtujące pytania o sposób rekrutacji czy przebieg praktyk to tylko niektóre z zaoferowanych uczestnikom atrakcji. Podczas targów odbędą się wykłady prowadzone przez profesorów uczelni i popularyzatorów nauki oraz panele dyskusyjne mające na celu wskazanie potencjalnych ścieżek kariery i sposobów wejścia na rynek pracy. Zdając sobie sprawę, że teoria to podstawa praktyki, organizatorzy przewidzieli także liczne warsztaty, organizowane m.in. przez firmy L’Oreal czy PKN Orlen. Wszystko w nadziei, że targi pracy pomogą studentom w odnalezieniu swojej ścieżki kariery. W celu zapoznania się z pełnym harmonogramem zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia lub fanpage’a na Facebooku. SSP jest także obecne na LinkedIn oraz Instagramie. Udział w targach jest darmowy i dostępny dla studentów uczelni z całej Polski. Nie wiesz, jak rozpocząć poszukiwanie praktyk? Posiadasz wiedzę teoretyczną, ale cały czas zastanawiasz, jak będziesz mógł ją wykorzystać w praktyce? Chciałbyś wyjechać na staż zagraniczny albo ruszyć z własnym start-upem? Te targi są właśnie dla Ciebie! Zapraszamy na przełomie marca i kwietnia!

Jako partner targów pracy Spotkaj Swojego Pracodawcę, w ramach jednego z wydarzeń satelitarnych, poprzedzających oficjalną imprezę, Adam Zalewski, redaktor naczelny portalu Biotechnologia.pl, już 24 lutego br. o godz. 18:00 na facebookowym fanpage'u SSP wygłosi wykład pt. Gdzie szukać niestandardowej, satysfakcjonującej pracy w LifeScience? I jak udało się to humaniście? Podczas swojego wystąpienia przedstawi szerokie możliwości zatrudnienia dla absolwentów kierunków LifeScience, wybiegające poza utarty szablon najczęściej wybieranych miejsc pracy. Będzie chciał pokazać, że biotechnolodzy, po ukończeniu studiów, niekoniecznie są skazani na wysyłanie CV do działów badawczo-rozwojowych firm bądź kontynuowanie swojej kariery na uczelni. Obserwując już kilka lat rynek (jego deficyty, potrzeby, wymogi), a także prowadząc największy w Polsce portal popularnonaukowy w tej branży, Adam będzie miał z pewnością wiele ciekawych sugestii, pomysłów i inspiracji na dochodowy i satysfakcjonujący model kariery. W drugiej części prelekcji podzieli się natomiast swoim osobistym case study, w jaki sposób odnalazł spełnienie zawodowe w branży LifeScience, choć wszedł do tego środowiska zupełnie z zewnątrz, kończąc studia humanistyczne i w szkole nigdy nie będąc orłem w przedmiotach ścisłych. Skoro udało się jemu, czemu ma nie udać się biotechnologom? Podczas prelekcji Adam rozwinie nieco swoją historię, od kuchni opowie też o kulisach wykonywanego zawodu. Przekaże również kontakt do siebie, wspominając o potencjalnych możliwościach współpracy redakcyjnej dla zainteresowanych. Po zakończeniu wykładu będzie czas na ewentualną sesję pytań i odpowiedzi. Nagranie będzie zarchiwizowane i emitowane później na stronie Biotechnologia.pl, w naszych social mediach oraz na kanale YouTube

Newsletter