Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

MEDmeetsTECH
Data rozpoczęcia:
2019-03-26
Data zakończenia:
2019-03-26
Organizator:
MEDmeetsTECH
Miejsce
Warszawa

Rozmowy o telemedycynie i innowacjach w stolicy!

 

26 marca 2019 roku w Warszawie odbędzie się 8. spotkanie środowiska medycyny i biznesu – w ramach konferencji MEDmeetsTECH o temacie przewodnim telemedycyna. Spotkanie, będące platformą łączącą różne światy, ma pomóc w nawiązywaniu współpracy między start-upami, instytucjami rządowymi oraz biznesem farmaceutycznym. Ważnym elementem spotkania będzie prezentacja pierwszego w Polsce raportu opisującego start-upy medyczne.

 

– Rynek telemedyczny w Polsce intensywnie się rozwija. Giganci rynkowi rozszerzają swoje oferty o usługi zdalnych konsultacji, Ministerstwo Zdrowia otwiera się na innowacje, start-upy dostarczają nowych rozwiązań. Tego, czego do tej pory brakuje, to skutecznej współpracy między tymi trzema grupami. Konferencja MEDmeetsTECH służy jako platforma ułatwiającą ten proces – mówią organizatorzy konferencji. 

Do tej pory konferencje zgromadziły ponad 1000 ekspertów oraz kilkadziesiąt start-upów medycznych – to największe tego typu wydarzenie sektora start-upów medycznych. Uczestnicy cenią sobie kameralną atmosferę networkingu oraz możliwość poznania osób mających realny wpływ na zmianę całego sektora. – Nasi uczestnicy w czasie konferencji zdobywają wiedzę, pozyskują kluczowych partnerów lub klientów, rekrutują najlepsze projekty medyczne – mówi Janusz Kowalski, jeden z pomysłodawców MEDmeetsTECH.

MEDmeetsTECH #telemedycyna składać się będzie z 2 ścieżek tematycznych: warsztatów dla start-upów (odbywać się będą w niewielkich grupach) oraz konferencji biznesowej. Wydarzenie otworzy wykład prof. dr hab. n. med. Dariusza Dudka – prezydenta elekta Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, wykorzystującego w swojej pracy najnowocześniejsze technologie, w tym telemedycynę. Ponadto, aby korzystać z dobrych praktyk, jedna sesja konferencji poświęcona będzie rynkowi telemedycznemu w Szwajcarii.

W czasie spotkania zaprezentowany będzie raport „Startupy medyczne w Polce” realizowany wspólnie przez MEDmeetsTECH oraz Atena Research & Consulting. Raport ma na celu pokazanie całego segmentu innowacyjnych firm oraz ich potrzeb i oczekiwań w kontekście współpracy z korporacjami i instytucjami rządowymi. – Widzimy ogromną potrzebę, by obiektywnie pokazać skalę i zasięg działania start-upów medycznych. Wiele firm nadal traktuje ich wkład w rynek jako marginalny, co nie jest prawdą i to chcemy pokazać” – komentuje Justyna Uman-Ntuk, współtwórca MEDmeetsTECH.

Konferencja odbędzie się 26 marca w Golden Floor Tower w Warszawie i dedykowana jest start-upowcom, naukowcom, lekarzom, przedstawicielom biznesu oraz administracji publicznej.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.MEDmeetsTECH.com.

Newsletter