Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

HEALTH & LIFESTYLE startup festiwal powered by MEDmeetsTECH
Data rozpoczęcia:
2018-10-15
Data zakończenia:
2018-10-15
Organizator:
MEDmeetsTECH
Miejsce
Kraków

Święto startupów health & lifestyle w Krakowie!

Jak skutecznie rozwijać startupy na pograniczu medycyny, zdrowia, odżywiania i sportu? Odpowiedź na to pytanie wszyscy innowatorzy znajdą w czasie HEALTH & LIFESTYLE startup festiwal powered by MEDmeetsTECH już 15 października 2018 w Krakowie!

– Z roku na rok widzimy coraz większe zainteresowanie technologiami wpływającymi na nasz styl życia. Zamiast iść na zakupy, możemy dostać kurierem do domu paczkę z odmierzonymi produktami i przepisem na kolację dla 2 osób lub zbadać jakość snu dzięki specjalnym urządzeniom. Co ciekawe, nie tylko młodzi ludzie korzystają z nich – istnieje masa produktów i usług dedykowanych lub wykorzystywanych np. przez seniorów czy małe dzieci – mówi Justyna Uman-Ntuk, pomysłodawca konferencji.

Health & Lifestyle Festiwal to wydarzenie, gdzie osoby pracujące nad takimi rozwiązaniami znajdą kompleksową wiedzę o tym, jak rozwijać biznes. – Będziemy mówić o tym, jakie regulacje prawne dotyczą projektów lifestyle, czy warto certyfikować lub je refundować. Skąd pozyskać finansowanie i jak budować zespół. Doświadczeni startupowcy podzielą się strategiami, które zapewniły im sukces – relacjonuje Jasiek Kowalski, drugi pomysłodawca imprezy.

– Wśród prelegentów znajdzie się m. in Edyta Kocyk, CEO startupy Sidly. Ich opaska dedykowana jest dla seniorów i umożliwia monitorowanie różnych funkcji życiowych. Jest to na tyle uniwersalne urządzenie, że wiele innych startupów decyduje się integrować swoje rozwiązania z opaską Sidly. Wiemy, że wiele powstających startupów na rynku chciałoby do tego dołączyć – dodaje Jasiek Kowalski.

Wydarzenie adresowane jest do pomysłodawców i właścicieli już istniejących firm w sektorze health i lifestyle, a także tych, którzy dopiero zaczynają. Coś ciekawego znajdą dla siebie studenci, lekarze, naukowcy, a także przedstawiciele np. przychodni lekarskich, które szukają innowacyjnych rozwiązań.

Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH odbędzie się 15 października w Muzeum Manggha w Krakowie (ul. Marii Konopnickiej 26). Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Activus Promptus i jest ono częścią Krakowskiego Tygodnia Startupów startKRKup!

Newsletter