Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

Digital Hospital Forum
Data rozpoczęcia:
2020-12-09
Data zakończenia:
2020-12-09
Organizator:
SiDLY i Polska Federacja Szpitali

Jak zoptymalizować prace szpitali w dobie COVID-19 dzięki nowym technologiom?

Na rynku dostępne są rozwiązania telemedyczne, które pomagają w rozwiązaniu licznych  problemów, przed jakimi stanęły szpitale w dobie pandemii. To właśnie te innowacyjne rozwiązania będą głównym tematem Digital Hospital Forum, które organizowane jest przez SiDLY i Polską Federację Szpitali. Wydarzenie w formie on-line odbędzie się już 9 grudnia 2020 r. o 14:00.

 

Wyzwanie dla placówek medycznych

W związku z pandemią COVID-19 większość szpitali i placówek medycznych doświadcza licznych problemów. Brak kadry medycznej i stres związany z pracą z zakażonymi  pacjentami, wydłużenie i utrudnienie wielu procesów ze względu na nowy reżim sanitarny, niedofinansowanie – to tylko niektóre z nich. Wielu zainfekowanych pacjentów, którzy nie kwalifikują się do pobytu w szpitalu, szuka alternatywnych rozwiązań, by w wiarygodny sposób kontrolować przebieg choroby i móc go skonsultować z ekspertem. Na rynku dostępne są rozwiązania telemedyczne, które pomagają w rozwiązaniu tych problemów. Stąd też tak istotna jest edukacja w tym zakresie kadry zarządzającej placówkami medycznymi, personelu medycznego, a także samych pacjentów.

 

Wyjątkowi goście

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. Minister Anna Goławska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, prof. Jarosław Fedorowski – Prezes Polskiej Federacji Szpitali czy lek. Julian Pakosz – Dyrektor ds. Lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. 

 

Wydarzenie on-line już 9 grudnia 2020

Wspólne wydarzenie organizowane przez Polską Federację Szpitali i firmę telemedyczną SiDLY odbędzie się 9 grudnia 2020 r. Rozpocznie się o godzinie 14:00. Spotkanie jest dedykowane osobom zainteresowanym wyzwaniami w ochronie zdrowia wynikającymi z pandemii, a tematem przewodnim będzie opieka nad pacjentem z COVID-19 na oddziałach szpitalnych i w czasie domowej izolacji z wykorzystaniem rozwiązań telemedycznych. Wydarzenie jest bezpłatne. 

Newsletter