Organizatorami konferencji są: Zakład Zintegrowanej Opieki Medycznej, Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Zakład Etyki Współczesnej Sekcja Etyki Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu im Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Na uwagę zasługuje fakt, iż w skład rady naukowej konferencji wchodzą przedstawiciele zarówno nauk medycznych, jak i humanistycznych. W gronie tym znaleźli się m. In. Ks. Prof. Wojciech Bołoz, kierujący pracami Centrum Ekologii Człowieka i Bioetyki UKSW, prof. Józef Binebesel czołowy polski pedagog zajmujący się tematem umierania, prof. Stanisław Cebrat kierujący Zakładem Genetyki, Wydziału Biotechnologii, UWr oraz s. prof.. Barbara Chrowicz, bioetyk z KULu,
Interdyscyplinarny skład rady naukowej jest całkowicie zbieżny z wielowątkowym podejściem do zagadnień bioetycznych jakie odnaleźć możemy w ogłoszonym już programie konferencji. W ciągu trzech wykładowych dni organizatorzy przewidzieli kilkadziesiąt referatów, które odnosić się będą do zagadnień bioetycznych z perspektywy: medycznych nauk klinicznych, nauk filozoficznych oraz humanistycznych. W trakcie kolejnych wystąpień zaplanowane jest poruszenie tematów związanych z m. in : zapłodnieniem pozaustrojowym, zastępczym macierzyństwem, śmiercią społeczną, dylematami opieki nad osobą starszą oraz eutanazją.
Po konferencji organizatorzy planują wydać ósmą już część monografii noszącej tytuł: „ W drodze do brzegu życia”.
Źródło: LINK
Oprac.: Błażej Kmieciak
KOMENTARZE