Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
PreHistin
10.09.2007
Obecnie ostrą alergię i astmę leczy się lekami, np. anty-histaminowymi, które tłumią późne stany zapalenia i rozluźniają mięśnie gładkie dróg oddechowych.
Niestety taka terapia ma bardzo szerokie działanie i dlatego wiele ludzi odczuwa ich niepożądane skutki uboczne.

W 2002 roku naukowcy z The Randall Division of Cell and Molecular Biophysics odkryli i przedstawili strukturę immunoglobuliny E. Odgrywa ona zasadniczą rolę w powstawaniu symptomów alergii jako chemiczny mediator reakcji. Celem wielu koncernów farmaceutycznych jest odkrycie leku, który interferując w reakcję IgE-receptor mógłby bezpiecznie zredukować poziom specyficznych immunoglobulin E. Jeden z nich, Cobalis Corp., specjalizujący się w lekach anty-alergicznych ogłosił, że pacjenci z sezonową alergią, którzy zażywali PreHistin wykazali niższy poziom swoistych IgE niż pacjenci po zażyciu placebo. PreHistin jest podjęzykową pastylką do ssania zawierającą cyjanokobalaminę, składnik używany od ponad 50 lat w leczeniu chorób hematologicznych oraz neurologicznych.
Podczas testów 1551 pacjentów otrzymało 3,3 ng PreHistiny dwa razy dziennie przez 42 dni lub placebo. Próbki krwi zostały pobrane natomiast zarówno przed jak i po terapii. Wśród 737 pacjentów przyjmujących PreHistin poziom IgE wynosił od 6,27 do 7,68 (wzrost o 1,41), podczas gdy po podaniu placebo wzrost wynosił 2,86 od 6,34 do 9,20. PreHistin w wyraźny sposób ograniczył oczekiwany sezonowy wzrost poziomu IgE.

Źródło: Genetic Engineering & Biotechnology News Pharma Reports
KOMENTARZE
Newsletter