Prace budowlane rozpoczęły się w tym miesiącu. Główny etap prac będzie polegał na przebudowie już obecnie pracujących kotłów węglowych. Rozbudowa kotłów opalanych biomasą oraz systemu zaopatrzenia w ten surowiec to kluczowy projekt Grupy Dalkia, który pozwoli zwiększyć udział OZE w procesie wytwarzania energii.
Przedsięwzięcie wymaga również stworzenia nowych rozwiązań logistycznych. Prace budowlane obecnie skupiają się na przygotowaniu systemu transportu oraz składowania biomasy. Celem podjętych działań jest realizacja planów przewidzianych w polityce energetycznej dla Polski. Dzięki tej inwestycji Dalkia Polska zrealizuje założony cel z kilkuletnim wyprzedzeniem.
Elektrociepłownie w Łodzi i Poznaniu od dwóch lat współspalają biomasę oraz węgiel. Udział biomasy w tym procesie sięga 10% co pozwala na wygenerowanie 3% zielonej energii elektrycznej.
Grupa Dalkia posiada obecnie 176 instalacji spalania biomasy na całym świecie. Łączna moc wynosi 3135 MW termicznych oraz 664MW elektryczne. Instalacje wykorzystują 1,8mln ton biomasy.
Ambicją Dalkii jest udoskonalanie sieci ciepłowniczych które stanowią istotny element w rozwoju miast w dobie stojących przed nimi wyzwań energetycznych. Dąży się do tego aby efektywnie wytwarzać energię przy jednoczesnej redukcji CO2
Dalkia Polska jest największym prywatnym operatorem sieci ciepłowniczych obecnym w ponad czterdziestu miastach w całym kraju. Ofertę Dalkii charakteryzuje innowacyjność rozwiązań, ich efektywność ekonomiczna oraz ekologiczna.
Red. Agata Bednarek
KOMENTARZE