Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
II Konferencja Onkologiczno-Paliatywna w Gdańsku
W imieniu komitetu organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w II Konferencji Onkologiczno-Paliatywnej Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC, która odbędzie się w dniach 13-15 października 2016 r. w Gdańsku.

Wielkie zainteresowanie i pozytywne komentarze uczestników I edycji konferencji zachęciły nas do kontynuacji naszych spotkań szkoleniowych i jednocześnie rozszerzenia ich zakresu tematycznego. Chcemy również nadać im bardziej praktyczny charakter, dlatego oprócz wykładów i panelu dyskusyjnego, opartego na analizie przypadków, zaplanowaliśmy sesje warsztatowe, dotyczące różnych aspektów opieki nad pacjentami w zaawansowanym stadium nieuleczalnej choroby. Jesteśmy przekonani, że taka formuła spotkania będzie okazją do wymiany doświadczeń oraz poszerzenia wiedzy i umiejętności niezbędnych w pracy interdyscyplinarnych zespołów opiekuńczych.

Planując poszczególne sesje konferencji, oparliśmy się w dużym stopniu na Państwa opiniach i sugestiach dotyczących zakresu tematycznego wystąpień. Chcemy, by to spotkanie było odpowiedzią na konkretne pytania i dylematy, które pojawiają się w codziennej pracy, ale także inspiracją do zmian oraz spojrzenia na problemy i wyzwania z szerszej perspektywy. Dlatego zaprosiliśmy specjalistów z innych krajów, by podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie organizacji i sprawowania opieki. Dynamiczne zmiany społeczne i demograficzne w Europie stawiają przed systemami opieki, ale także zespołami opiekuńczymi podobne zadania. Wymiana dobrych praktyk, sięganie po sprawdzone wzorce działania mają w tym kontekście szczególne znaczenie.

Część konferencyjną poprzedzi Forum Dyskusyjne dla pielęgniarek, zorganizowane wraz z Polskim Towarzystwem Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej. Odbędzie się ono 13 października w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Mamy nadzieję, że II edycja konferencji będzie okazją do twórczych dyskusji i wymiany doświadczeń, a także do szerzenia idei zespołowej opieki paliatywno-hospicyjnej i jej holistycznego podejścia do różnych problemów natury medycznej, jak i aspektów cierpienia chorego i jego rodziny.

Z nadzieją na ponowne spotkanie w Gdańsku.
Jacek Januszczyk, Andrzej Gryncewicz

 

Dla naszych czytelników, najbardziej interesującym może wydać się kurs leczenia żywieniowego w opiece paliatywnej, odbywający się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN), który zakończy się otrzymaniem certyfikatu.

 

oprac. Zofia Szafrańska-Czajka, redaktor prowadząca dział Bioetyka

Źródła

Źródło:

materiały udostępnione przez organizatorów

Foto:

wahausegop, Flickr.com, dostępne przez: https://www.flickr.com/photos/wahousegop/16265638069/sizes/l (09.10.2016)

KOMENTARZE
news

<Luty 2021>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Newsletter