Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BADANIA KLINICZNE / Obiecujące wstępne wyniki badań I Fazy dla nowej szczepionki przeciw HCV
10.06.2008
Transgene S.A. poinformował o wstępnych wynikach trwających badań I fazy dla szczepionki TG4040 (MVAHCV), prowadzonych na pacjentach przewlekle zakażonych wirusem HCV.
Testy, do ktόrych zakwalifikowano 15 pacjentόw obciążonych genotypem 1 HCV, przeprowadzono w trzech ośrodkach we Francji. Chorzy otrzymywali TG4040 w postaci iniekcji podskόrnych co trzy tygodnie. Dawki oscylowały od 106 pfu (3 pacjentόw) do 107 pfu (3 pacjentόw) i 108 pfu (9 pacjentόw). Pacjenci otrzymujący najwyższą dawkę, dostaną rόwnież zwiększoną iniekcję w 6 miesiącu.

Wstępna analiza wynikόw po iniekcjach co 3 tygodnie, ale przed podaniem iniekcji zwiększonej, pokazuje, że TG4040 wykazuje korzystny profil bezpieczeństwa dla wszystkich dawek. Najbardziej powszechne efekty uboczne to słabe lub średnie odczyny w miejscu iniekcji. 30 kwietnia 2008 roku Niezależna Komisja Bezpieczeństwa orzekła, że nie ma żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu i zezwoliła na kontynuowanie badań. Ponadto, u sześciu z 15 pacjentόw stwierdzono obniżenie poziomu wirusa, co wskazuje na aktywność szczepionki w kierunku zahamowania replikacji HCV.
Produkt Transgenu opiera się na wirusie MVA noszącym i eksprymującym niestrukturalne białka wirusa HCV (NS3, NS4, NS5B). Wektor MVA jest silnie osłabionym szczepem wirusowym, ktόry łączy szeroki zakres bezpieczeństwa ze zdolnością do wywoływania silnej odpowiedzi immunologicznej na antygeny.

Źrόdło: www.transgene.fr
KOMENTARZE
Newsletter