Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
20 lutego ruszyło Wielkie Badanie Wzroku
Redakcja portalu, 21.02.2017 , Tagi: badanie wzroku, wzrok
Lekarze wzrok nazywają królem zmysłów. Wyliczono, że ludzie odbierają za jego pomocą ponad 80 proc. informacji o otoczeniu . Mimo to, Polacy o wzrok nie dbają – wg statystyk, co trzeci Polak nigdy nie był u okulisty! Najbliższe tygodnie to dobra okazja by to zmienić – w lutym rusza bowiem drugie ogólnopolskie Wielkie Badanie Wzroku.

 

Wskazania ekspertów są jasne i proste – wzrok powinien być badany co roku. Nawet w przypadku  braku zdiagnozowanej wady. Zdarza się – i to wcale nie rzadko – że osoby przekonane, że widzą świetnie, dopiero w salonie optycznym, badane przez okulistę lub optometrystę, dowiadują się, że tak nie jest. Ludzie przyzwyczajają się do tego, jak widzą i często nie wiedzą, że mogą widzieć po prostu lepiej – ostrzej i wyraźniej.

O regularnych wizytach powinny pamiętać też osoby, które już teraz korzystają z okularów lub soczewek kontaktowych. Wady wzroku potrafią się zmieniać, a najczęściej pogłębiać - nosząc cały czas te same szkła, można wzrokowi zaszkodzić, zamiast pomóc. Dodatkowo, mniejszy komfort patrzenia często prowadzi do uczucia zmęczenia oczu, bólu głowy oraz zapalenia spojówek.

Lekarze i eksperci od lat przekonują, że warto raz w roku skontrolować wzrok. Dobre widzenie ułatwia codzienne życie – szybciej odnajdujemy się w przestrzeni i łatwiej przyswajamy informacje. Wzrok jest również fundamentem bezpieczeństwa, nie tylko zresztą dla kierowców.

Doskonałą okazją do odwiedzin specjalisty będzie zbliżająca się druga edycja ogólnopolskiej akcji Wielkie Badanie Wzroku. Od 20 lutego do końca marca w ponad 170 salonach w całej Polsce na wszystkich chętnych czekać będą eksperci, którzy nie tylko zbadają ostrość widzenia, ale również doradzą, jak dbać o wzrok. Więcej szczegółów oraz adresy salonów znaleźć można na www.WielkieBadanieWzroku.pl. 

KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Newsletter