Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
150 miejsc pracy w centrum seniora Angel Care we Wrocławiu
Trwa intensywna rekrutacja pracowników do kompleksowego centrum seniora Angel Care we Wrocławiu. Wybrani przejdą szkolenie w zagranicznych ośrodkach firmy, a zdobyte tam doświadczenia zostaną przełożone na grunt Polski. To oznacza nową jakość opieki. Docelowo zatrudnienie znajdzie nawet 150 osób.

 

Angel Care poszukuje pracowników na stanowiska m.in. pielęgniarek i pielęgniarzy, fizjoterapeutów, opiekunów osób starszych, opiekunów medycznych i osób ds. aktywizacji oraz terapii zajęciowej. Kompleksowy ośrodek dla seniorów oczekuje na zgłoszenia osób o otwartym usposobieniu, które są gotowe na rozwijanie swoich umiejętności.

- Chcemy oferować opiekę na najwyższym poziomie, która będzie zapewniona w przyjaznej atmosferze wzajemnego szacunku – tak jak robimy w naszych zagranicznych ośrodkach. Zachodnie standardy wdrożymy w Polsce – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care i dodaje – Wybrani pracownicy, przede wszystkim z kadry zarządzającej, przejdą szkolenia w naszych ośrodkach w Tel Awiwie oraz Atenach. Następnie zdobyte  doświadczenie zaszczepią we wrocławskim centrum.

Wyspecjalizowana kadra

To oznacza dostępność we Wrocławiu do najwyższej jakości opieki dla osób starszych. W stolicy Dolnego Śląska będzie się kształciła profesjonalna kadra opiekunów, która w praktyce zastosuje nowoczesne rozwiązania ukierunkowane na skuteczną pomoc dla seniorów. Dlaczego to takie ważne?

- Nasze społeczeństwo się starzeje i będziemy potrzebowali coraz więcej nowoczesnych centrów seniora, które zagwarantują najlepsze warunki do godnego życia na emeryturze. W Polsce już dzisiaj brakuje profesjonalnych ośrodków. Poprzez budowę Angel Care i zatrudnianie oraz szkolenie wyspecjalizowanej kadry odpowiadamy na rosnące potrzeby - komentuje Michał Kowalski.

Dużej części społeczeństwa nie potrafimy zapewnić odpowiednich warunków do szczęśliwego starzenia się. Mamy deficyt domów seniora, do instytucji pomocy społecznej ustawiają się kilkusetosobowe kolejki. Na tle krajów, które mają dłuższą historię inwestowania w opiekę dla seniorów, Polska wypada słabo. Według raportu firmy doradczej REAS w zinstytucjonalizowanym kolektywnym mieszkalnictwie senioralnym zamieszkuje ok. 80 tys. osób starszych, czyli tylko 1% polskich seniorów. Na Zachodzie – od 4% do 10% seniorów. A problem będzie się pogłębiał. Główny Urząd Statystyczny prognozuje, że w 2035 roku jedna czwarta polskiego społeczeństwa będzie w wieku senioralnym (24,5%). To ogromna różnica w porównaniu do dzisiejszego 14,7%.

We wrocławskim Angel Care działać będą niezależne od siebie części: apartamenty chronione dla samodzielnych i aktywnych seniorów, dom opieki dla osób, które wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu, a dodatkowo w ramach domu – centrum chorób demencyjnych, które ma służyć osobom z chorobą Alzheimera i innymi chorobami demencyjnymi.

- Angel Care to potężne przedsięwzięcie, którego siłą jest właśnie kompleksowość. Zapewnimy opiekę na wielu poziomach, stąd potrzeba rozbudowanej i profesjonalnej kadry. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu 150 osób. Na początku planujemy pozyskać kilkudziesięciu pracowników – podaje Michał Kowalski.

Angel Care wymaga od osób na poszczególne stanowiska wykształcenia kierunkowego, pogodnego usposobienia i życzliwego podejścia, zaangażowania oraz chęci niesienia pomocy. Ośrodek oferuje m.in. pracę w pierwszym tak kompleksowym centrum seniora w Polsce, szkolenia, rozwój zawodowy, nowatorskie metody i dobre warunki świadczonej pracy.

Jak aplikować? Osoby zainteresowane pracą w centrum seniora Angel Care proszone są o wysłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres: praca@angel-care.pl. Szczegóły wymagań, zakres obowiązków na poszczególne stanowiska dostępne są na stronie Angel Care w zakładce praca.

 

Źródła

Informacja prasowa,

Wrocław, 02.02.2016 r. 

KOMENTARZE
Newsletter