Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zmiany w Prawie farmaceutycznym a ułatwienia dla aptekarzy
Zmiany w Prawie farmaceutycznym a ułatwienia dla aptekarzy
Zmiana przepisów ustawy Prawo Farmaceutyczne nakładająca na apteki i hurtownie nowe wymagania w zakresie zamawiania leków, weszła w życie 11 lipca 2015. Zgodnie z nowymi regulacjami apteki będą mogły składać zamówienia na leki wydawane na receptę wyłącznie w formie elektronicznej lub pisemnej. Polska Grupa Farmaceutyczna już kilka lat temu opracowała skierowaną do specjalistów platformę internetową Pharmbook.pl. Serwis ten pomaga aptekarzom uniknąć niejasności związanych ze zmianą prawa farmaceutycznego.

- Platforma internetowa Pharmbook.pl od lat oferuje gotowe rozwiązania ułatwiające prawidłowe składanie zamówień a teraz pomaga naszym partnerom przejść przez proces zmian – mówi Anna Socha, prezes PGF.

Portal Pharmbook.pl pozwala na sprawne dostosowanie się do nowych regulacji:

  • umożliwia aptekom składanie lub potwierdzanie zamówień w formie elektronicznej,
  • ułatwia wyszukiwanie dokumentów, minimalizując jednocześnie ryzyko ich zaginięcia,
  • automatycznie archiwizuje wszystkie dokumenty w formie elektronicznej,
  • zapewnia całodobowy dostęp do dokumentów oraz szybki i łatwy przepływ informacji pomiędzy apteką, hurtownią, a także GIF i WIF

Są to mechanizmy minimalizujące ilość zbędnych formalności oraz działania ułatwiające obieg dokumentów i ich archiwizację. Jak wyjaśnia Anna Socha, ten serwis powstał z myślą o profesjonalistach, dzięki niemu aptekarze mogą w prosty i wygodny sposób składać zamówienia.

Jako pierwszy serwis w branży farmaceutycznej Pharmbook.pl został wyposażony w funkcję "ROZRACHUNKI", dzięki której kontrahenci mogą zarządzać wszystkimi dokumentami finansowymi dotyczącymi transakcji z PGF i dokonywać płatności bezpośrednio przez portal. Pozwala to na natychmiastową aktualizację stanu zobowiązań i lepsze zarządzanie płatnościami.

Platforma nie tylko ułatwia współpracę z PGF, jest również pomocna w  pracy z pacjentami. Oferuje aptekarzom bezpłatne szkolenia typu e-learning oraz przestrzeń do wymiany informacji, doświadczeń i opinii. Każdy aptekarz może bez trudu zarejestrować się na Pharmbook.pl i korzystać ze wszystkich udogodnień oferowanych przez konto użytkownika tego portalu.

- PGF to nie tylko dystrybutor, mamy doświadczenie w szeroko pojętych działaniach handlowo-marketingowych. Oferujemy usługi standardowe oraz zindywidualizowane, jesteśmy gotowi wypracować dowolny model biznesowy, w zależności od potrzeb - tłumaczy Wojciech Kuczyński wice- prezes Polskiej Grupy Farmaceutycznej.

KOMENTARZE
Newsletter