Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Salmex wkracza do Europy
Celon Pharma S.A. jest zintegrowaną firmą farmaceutyczną prowadzącą zaawansowane badania naukowe i wytwarzającą nowoczesne leki, założoną w 2002 r. przez dr Macieja Wieczorka. Nadrzędnym celem spółki jest produkcja specjalistycznych leków recepturowych poprawiających jakość życia pacjentów i będących odpowiedzią na ich niespełnione potrzeby kliniczne. Celon Pharma S.A. podpisała właśnie umowę z Glenmark Pharmaceutical Europe Limited na komercjalizację leku Salmex w części krajów europejskich.

 

Spółka zawarła umowę, w której zobowiązała się między innymi do realizacji dostaw wziewnego leku przeciw astmie zaaprobowanego do wprowadzenia do obrotu na wybranych rynkach w Europie. Umowa dystrybucyjna została zawarta na okres 10 lat z opcją jej przedłużenia na kolejne dwa lata. Umowa z Glenmark Pharmaceutical Europe Limited dotyczy 15 krajów europejskich, w tym między innymi Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji, Norwegii oraz Rumunii. Celon Pharma S.A. wraz z realizacją kolejnych etapów związanych z rozwojem i rejestracją produktu na poszczególnych rynkach, otrzyma z tytułu umowy, kilka milionów euro.

 

Maciej Wieczorek, Prezes Celon Pharma S.A. argumentuje - Od lat intensywnie inwestujemy w rozwój technologii leków inhalacyjnych, a ta umowa jest kolejnym dowodem na słuszność obranej przez nas drogi. Wspólne doświadczenia obu spółek w obszarze produkcji, komercjalizacji i dystrybucji leków wziewnych przełożą się na lepszą dostępność terapii skojarzonej w inhalatorze DPI w wielu krajach europejskich.

 

W związku z zagranicznymi planami spółki, do końca 2015 r. Celon Pharma S.A. zakończy budowę nowej linii technologicznej do produkcji leków inhalacyjnych w zakładzie produkcyjnym w Kazuniu Nowym. Inwestycja ta umożliwi zwiększenie zdolności wytwórczych leku Salmex do poziomu 1 mln inhalatorów miesięcznie.

 

Podpisana umowa jest kolejnym porozumieniem, które Celon Pharma S.A. zawarła w celu rejestracji i dystrybucji leku Salmex (Fluticasoni propionas/Salmeterolum) na tak szeroką skalę w Europie i USA.

 

 

 

 

Źródła

- informacja prasowa Celon Pharma S.A., 

- na zdjęciu dr Maciej Wieczorek 

KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
29
1
2
3
4
8
9
10
11
12
16
17
18
20
22
23
24
25
28
29
30
31
Newsletter