Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Robert Książkiewicz nowym dyrektorem fabryki GlaxoSmithKline w Poznaniu
05.11.2012

Robert Książkiewicz, dotychczasowy dyrektor Strumienia Produkcji Suche Formy w fabryce GlaxoSmithKline w Poznaniu, został powołany na stanowisko dyrektora fabryki. Na tym stanowisku zastąpił Andreę Johannes, która po trzech latach pracy w Poznaniu, objęła rolę w globalnym projekcie związanym ze standaryzacją procesów produkcyjnych w GSK.

Robert Książkiewicz, od 2010 roku dyrektor Strumienia Produkcji Suchych Form w poznańskiej fabryce GlaxoSmithKline, z początkiem października zastąpił Andreę Johannes na stanowisku dyrektora fabryki. Z zakładem jest zawodowo związany od 1997 roku. Pełnił różnorodne role w dziale Logistyki zanim w 2009 roku objął funkcję Lidera Grupy Logistycznej dla Europy Centralnej i Bliskiego Wschodu. Robert Książkiewicz brał również udział w wielu projektach dotyczących procesów produkcyjnych w sieci fabryk firmy.Pracował wówczas między innymi nad standaryzacją, poprawą efektywności, pracą standardową i fundamentami doskonałości operacyjnej.

„Dzięki nakładom inwestycyjnym oraz wysokim kompetencjom poznańskiego zespołu, konkurencyjność naszej fabryki wśród innych zakładów produkcyjnych GSK stale wzrasta. Kluczowym zadaniem,jakie stawiam przed sobą i całym moim zespołem, jest zapewnienie najwyższej jakości wytwarzanych leków oraz ciągłości dostaw, a także wprowadzanie kolejnych nowoczesnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracowników w czasie wykonywanej pracy. ” – podkreśla Robert Książkiewicz, dyrektor fabryki GSK w Poznaniu.

W ubiegłym roku w fabryce GSK uruchomiony został Wydział Kapsułek Miękkich Żelatynowych – największa jednostkowa inwestycja GSK w naszym kraju, której wartość wyniosła 75 mln zł. Zastosowane innowacyjne technologie są unikatowe nie tylko w Polsce, ale i na skalę europejską.Leki z nowego wydziału będą docelowo trafiać na 99 rynków całego świata, a planowana wielkość produkcji to 14 mln opakowań rocznie.

„Prowadzenie i rozwijanie działalności produkcyjnej w Polsce jest jednym z kluczowych filarów strategii firmy. Od czasu zakupy Polfy Poznań, nie tylko spełniliśmy nasze zobowiązania prywatyzacyjne, ale i znaczące je przekroczyliśmy. Bazujemy na wieloletnim dorobku polskiej fabryki, zarówno w zakresie doświadczenia w wytwarzaniu leków jaki i potencjału poznańskich specjalistów, dlatego pomimo zagranicznego kapitału, czujemy się polską firmą. Ten fakt zostaje teraz wzmocniony poprzez objęcie funkcji dyrektora fabryki przez Roberta Książkiewicza, doskonałego menedżera, od kilkunastu lat związanego z GSK” podsumowuje Jerzy Toczyski, prezes GlaxoSmithKline w Polsce.

Od 1998 roku, GSK zainwestowało ponad 450 mln USD w modernizację i rozwój fabryki w Poznaniu, teraz jedno z głównych centrów produkcyjnych i dystrybucyjnych GSK w Europie oraz dostawca w skali globalnej. W wyniku poczynionych inwestycji, firma GSK jest obecnie klasyfikowana jako 11-ty największy eksporter w Polsce (Polityka, ranking 500, 2012 rok).W Poznaniu wytwarzanych jest ponad 170 produktów, m.in. preparaty stosowane w leczeniu migreny, WZW B, wrzodowej choroby żołądka, padaczkioraz HIV/AIDS. Są to leki w wielu postaciach: tabletek, granulatów, kapsułek miękkich, płynów, maści, kremów, czopków oraz żeli. Wielkość produkcji wynosi ok. 100 mln opakowań rocznie.W fabryce zatrudnionych jest ponad 550 pracowników.

 

Redakcja

KOMENTARZE
news

<Sierpień 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter