Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
ProCarePlus Pharma planuje debiut na NewConnect na przełomie III i IV kw. 2021 r.
ProCarePlus Pharma planuje debiut na NewConnect na przełomie III i IV kw. 2021 r.

ProCarePlus Pharma S.A. jest w trakcie procesu ubiegania się o wprowadzenie akcji na rynek NewConnect. Debiutowi nie będzie towarzyszyła emisja akcji. Firma zakłada systematyczny rozwój portfolio leków i suplementów diety o potwierdzonej wartości klinicznej w wielu atrakcyjnych obszarach rynku farmaceutycznego.

Fot. Tomasz Stramek, ProCarePlus Pharma

 

 

– Model biznesowy ProCarePlus Pharma zakłada koncentrację na sprzedaży suplementów diety, leków generycznych oraz leków typu generyk plus, tj. sprawdzonych substancji czynnych w nowych wskazaniach, nowej formie czy też dostępnych bez recepty. Liczymy, że realizowany model biznesowy zapewni nam dynamiczny wzrost skali biznesu w najbliższych latach. Naszą ambicją jest również rozwój w przyszłości innowacyjnych leków we współpracy z polskimi jednostkami akademickimi – mówi Tomasz Stramek, lekarz, główny akcjonariusz i prezes zarządu ProCarePlus Pharma.

W lipcu 2021 r. ProCarePlus Pharma zawarła umowę z greckimi firmami na licencję i dostawę leku zawierającego w składzie substancję aktywną Rivaroxaban – jednego z najważniejszych leków kardiologicznych w chorobie zakrzepowo-zatorowej, która uważana jest za trzecią co do ważności chorobę układu sercowo-naczyniowego, po zawale i udarze. Wartość rynku Rivaroxabanu w Polsce szacowana jest obecnie na ponad 1 mld zł rocznie. Zawarta umowa obejmuje m.in. dostawy leku do 2024 r. na minimalną kwotę 590 tys. euro. – W kolejnych kwartałach będziemy dążyli do zawarcia następnych ważnych umów z dużymi podmiotami na licencję i dostawę na polski rynek leków. W spektrum naszego zainteresowania znajdują się zarówno leki dobrze znane, o ugruntowanej pozycji rynkowej, jak i leki niedostępne na polskim rynku, które są poszukiwane przez lekarzy i pacjentów – dodaje prezes.

Ponadto w portfolio spółki znajduje się obecnie sześć suplementów diety (Insudiab, Cyncor, CyncorC, Lumbagor, Artroreg, Gastrit). Obecnie prowadzona jest ich sprzedaż internetowa oraz rozwijana współpraca z sieciami aptecznymi i hurtowniami farmaceutycznymi. Co ważne w tym aspekcie, polski rynek farmaceutyczny od wielu lat notuje systematyczny wzrost. Według firmy IQVIA w 2020 r. wartość krajowego rynku aptecznego wynosiła 37,2 mld zł, o 2,2% więcej niż rok wcześniej.

KOMENTARZE
Newsletter