"Jednocześnie MSP informuje, iż toczą się równoległe negocjacje z pozostałymi dwoma Inwestorami, tj: 1. Farmacol SA z siedzibą w Katowicach, 2. Phoenix Pharma Polska Sp. z o.o. w Warszawie" - dodano.
Według nieoficjalnych informacji PAP, Phoenix Pharma realnie wycofał się z obecnej walki o Cefarm Białystok.
Wiceprezes skarbu państwa Jan Bury nie chciał w ubiegłym tygodniu komentować informacji PAP, powiedział jedynie, że negocjacje na temat sprzedaży białostockiego Cefarmu potrwają jeszcze kilka tygodni i w kwietniu resort chce podpisać umowę z inwestorem.
Dodał, że jeśli jednak porozumienie nie zostanie osiągnięte, wówczas proces prywatyzacji może zostać powtórzony.
Pod koniec listopada 2008 roku trzy podmioty złożyły oferty wiążące na zakup 85 proc. akcji Cefarmu Białystok. Były to: Phoenix Pharma, PGF i Farmacol.
W grudniu ubiegłego roku Farmacol otrzymał wyłączność na negocjacje, jednak do połowy lutego 2009 roku nie udało się osiągnąć porozumienia z MSP. Wówczas wyłączność negocjacyjną otrzymał PGF i Phoenix.
Pod koniec lutego Aleksander Chomiakow, wiceprezes Farmacolu, mówił, że dystrybutor nadal zainteresowany jest kupnem Cefarmu Białystok.
Poinformował wówczas również, że w okresie wyłączności negocjacji Farmacol obniżył ofertę zakupu Cefarmu Białystok po głębszej ocenie spółki oraz po zmianie sytuacji w kraju i na świecie.
Cefarm Białystok jest największym dystrybutorem farmaceutyków w regionie północno-wschodniej Polski. Poza sprzedażą hurtową zajmuje się także sprzedażą detaliczną poprzez 48 własnych aptek, które znajdują się na terenie województwa podlaskiego i warmińsko- mazurskiego.
Źródło: PAP
KOMENTARZE