Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Otwarcie edukacyjnej sali podań dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym w Łodzi
Otwarcie edukacyjnej sali podań dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym w Łodzi

Od poniedziałku pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi chorujący na stwardnienie rozsiane mają możliwość korzystania z wyjątkowej przestrzeni. 25 listopada 2019 r. w ramach II edycji projektu Nauka Ratuje Życie otwarto edukacyjną salę do podań leków dożylnych.

 

 

 

Inicjatywa ma na celu nie tylko zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie kilku godzinnego podania leku, ale także rozwijanie świadomości, edukację i motywację pacjentów do dalszej walki z chorobą.

– Cieszymy się, że dzięki programowi Nauka Ratuje Życie otwarto w naszym ośrodku tak inspirującą dla pacjentów przestrzeń. To druga w Polsce edukacyjna sala podań dla chorych na stwardnienie rozsiane. Mamy nadzieję, że poprawa warunków leczenia w szpitalu wpłynie korzystnie na samopoczucie pacjentów  i pozwoli dostrzec więcej pozytywnych stron obowiązkowych wizyt w naszym ośrodku – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Mariusz Stasiołek z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

Nowoczesne wyposażenie sali to nie tylko wysoki komfort leczenia. Pacjent ma do dyspozycji tablet z aplikacją, gdzie w multimedialnej formule znajdzie praktyczne informacje o życiu z chorobą, a także zapozna się z ciekawymi materiałami na temat funkcjonowania psychicznego człowieka.

W II edycji projektu Nauka Ratuje Życie bierze udział ponad 30 oddziałów neurologicznych szpitali publicznych w całej Polsce. Skorzystają z nich pacjenci ze stwardnieniem rozsianym (SM). Partnerami merytorycznymi projektu dbającymi o jakość materiałów edukacyjnych są Polskie Towarzystwo Neurologiczne,  Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Fundacja SM-Walcz o Siebie oraz Copernicus College. Inicjatorem programu i autorem koncepcji Nauka Ratuje Życie jest firma Roche Polska, dla której inicjatywa jest jednym z elementów działalności w obszarze partnerstwa publiczno-prywatnego.

– Realizacja takich inicjatyw jest dla nas nie tylko elementem odpowiedzialności, ale także źródłem wielkiej satysfakcji.  Najważniejszym priorytetem dla naszej firmy jest poprawa zdrowia i jakości życia polskich pacjentów. Wierzymy, że nowa sala podań będzie dla chorych przyjaznym miejscem, które będzie kojarzyło się nie tylko z pobytem w szpitalu, ale również z możliwością poszerzania wiedzy – podkreśla Agnieszka Brzezińska, Dyrektor Medyczny Roche Polska.

Pakiety edukacyjne w formie elektronicznej, przygotowane przez Copernicus College i dostarczane przez Internet, będą dostępne dla pacjentów zarówno w salach szpitalnych, jak i w domach (gdzie do nauki mogą zachęcać również swoich bliskich). Ukończenie kursów będzie poświadczane certyfikatem. Copernicus College to pierwsza polska platforma MOOC (masowych otwartych kursów online), pozwalającą na studiowanie przez Internet. Autorami jej innowacyjnych rozwiązań są wykładowcy i doktoranci Uniwersytetu Jagiellońskiego, których praca w pełni wpisuje się w założenia projektu Nauka Ratuje Życie.

KOMENTARZE
news

<Luty 2021>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Newsletter