Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
NEUCA razem ze start-upami odpowiada na wyzwania w placówkach zdrowia, telemedycynie i badaniach klinicznych
NEUCA razem ze start-upami odpowiada na wyzwania w placówkach zdrowia, telemedycynie i bada
Grupa NEUCA buduje platformę do współpracy z młodymi, rozwijającymi się firmami. W ramach tej inicjatywy 12 start-upów z całej Polski wzięło udział w organizowanym przez Spółkę w Toruniu NEUkubator Healthcare Lab. Wśród współpracujących z NEUCA znaleźli się m.in. eDoktor24.pl, All4Care, Nurseum, Neurodio.

 

 

 

Druga odsłona programu dla start-upów odbyła się 5 paździenika, było to spotkanie warsztatowo-laboratoryjne, na którym eksperci nowych technologii wymieniali się wiedzą, doświadczeniami i rozwiązaniami funkcjonującymi na rynku zdrowia.

W roboczej formule startupowcy z całej Polski, działający i odnoszący sukcesy w różnych obszarach rynku, szukali rozwiązań konkretnych problemów w obszarach przychodni medycznych, telemedycyny i badaniach klinicznych. Jednym z wyzwań jest kwestia wstępnej diagnostyki w leczeniu w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej. Grupa również razem ze start-upami stara się rozwiązać kwestie analizy danych pacjenta diabetelogicznego oraz automatyzacji tworzenia diety dla osób chorych na cukrzycę. NEUCA wspólnie z innowacyjnymi firmami chce również zwiększyć efektywność dotarcia do pacjentów w badaniach klinicznych. Grupa liczy, że po spotkaniu w ciągu kwartału zaprojektuje propozycje rozwiązań wskazanych zagadnień. 

Spotkanie odbyło się w Toruniu, w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i zostało zorganizowane przez Grupę NEUCA, czołowego dostawę produktów i usług na rynku zdrowia. Firma od kilku lat podejmuje działania w innowacyjnych segmentach rynku ochrony zdrowia. – Chcemy pomagać pacjentom, w dostępie do innowacyjnych terapii, polepszać ich jakość życia, stąd to spotkanie – wyjaśnia Tomasz Józefacki, Wiceprezes Zarządu. – Od ponad trzech lat aktywnie poszukujemy perełek wśród medycznych startupów, które w przyszłości chcielibyśmy wspólnie z ich właścicielami rozwijać, poprzez inwestycje kapitałowe i mentoring. Wierzymy, że organizacja NEUkubator Healthcare Lab to kolejny krok do celu, a wkrótce Toruń będzie stolicą medycznych startupów – dodaje Wiceprezes.

W ubiegłym roku rozpoczął się program skierowany do startupów, który realizuje zespół NEUkubator. W ubiegłym roku zaprosił do Torunia młode firmy działające w sektorze szeroko pojętej ochrony zdrowia. Spośród nich wyłoniony został zwycięski projekt, któremu NEUCA zaoferowała pilotaż o wartości 100 tys. zł.

Spółka od wielu lat rozwiązuje problemy pacjentów i działa w różnych obszarach szeroko rozumianego rynku ochrony zdrowia. W każdym z nich wprowadza innowacje, aby zwiększyć swoją konkurencyjność i podnosić jakość oferty dla niezależnych aptek, strategicznych klientów Grupy. Do tej pory NEUCA zrealizowała dwie inwestycje w medyczne start-upy: Diabdis (urządzenie i aplikację monitorującą poziom cukrzycy u diabetyków) oraz wywodzące się z Torunia Ortopedio.pl, internetowego dystrybutora sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Stworzyła także platformę sprzedażową APTELINE, na której pacjent może zamówić leki, a jednocześnie w czasie rzeczywistym otrzymać bezpłatna poradę wykwalifikowanego farmaceuty.

KOMENTARZE
Newsletter