Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Monitoring wody czystej i ultraczystej
Monitoring wody czystej i ultraczystej

Z przyjemnością prezentujemy proste oraz skuteczne rozwiązanie METTLER TOLEDO do oznaczenia całkowitego węgla organicznego (TOC) oraz pomiaru mikroorganizmów i cząstek obojętnych.

Analizator 6000TOCi zapewnia szybki i ciągły pomiar poziomu całkowitego węgla organicznego (TOC). W przeciwieństwie do analizatorów dyskretnych, czujnik 6000TOCi METTLER TOLEDO zapewnia ciągłą detekcję TOC w wodzie czystej i ultraczystej w czasie rzeczywistym. Monitorowanie TOC ma kluczowe znaczenie, ponieważ pozwala kontrolować stężenie zanieczyszczeń organicznych w wodzie. Dodatkowo system pomiarowy spełnia wymagania wszystkich ogólnoświatowych Farmakopei. Zaawansowana technologia gwarantuje krótki czas odpowiedzi, ponieważ pierwotna szybkość odpowiedzi czujnika wynosi poniżej jednej minuty, a kolejne pomiary są aktualizowane co sekundę.

 

Analizator obciążenia biologicznego 7000RMS

System przepływowy 7000RMS zapewnia ciągły pomiar mikroorganizmów i cząstek obojętnych w czasie rzeczywistym. System 7000RMS eliminuje potrzebę rutynowych badań i nie wymaga przygotowania próbek. Natychmiastowe powiadamianie o zanieczyszczeniach mikrobiologicznych umożliwia szybkie podjęcie środków zaradczych, aby nie dopuścić do uszkodzenia produktu. Dzięki mniejszej liczbie pomiarów laboratoryjnych i mniejszemu zużyciu energii spowodowanym optymalizacją cyklów sanityzacji koszty eksploatacyjne są znacznie niższe. Analizator jest łatwy w użyciu na terenie całego zakładu, gdyż można zastosować go do pomiarów on-line lub at-line. Dbałość o to, aby woda używana w produkcji i procesach przemysłowych spełniała zarówno normy produkcyjne, jak i wymogi prawne, ma kluczowe znaczenie dla prowadzonej działalności. Odpowiednie rozwiązania on-line i at-line mogą zastąpić czasochłonne, kosztowne i narażone na błędy ręczne pobieranie próbek. Dwa krytyczne parametry związane z zanieczyszczeniem organicznym to obciążenie biologiczne i całkowita zawartość węgla organicznego. METTLER TOLEDO oferuje bogatą gamę działających w trybie pracy ciągłej czujników on-line do analizy całkowitej zawartości węgla organicznego oraz analizatorów typu at-line do wykrywania zanieczyszczeń mikrobiologicznych związanych z pomiarami obciążenia biologicznego.

Więcej informacji o kontroli procesów przemysłowych można znaleźć na stronie www.mt.com/pro

 

 

 

 

 

---------------------------------

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z najnowszego wydania kwartalnika Biotechnologia.pl nr 4/2019.
Cały kwartalnik dostępny jest TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
Newsletter