Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Mölnlycke i Hexanova podpisały umowę o współpracy
Mölnlycke i Hexanova podpisały umowę o współpracy
Mölnlycke® Health Care Polska Sp. z o.o. – firma będąca częścią międzynarodowego koncernu Mölnlycke® – światowego lidera rozwiązań medycznych – podpisała umowę o współpracy z polską firmą farmaceutyczną, specjalizującą się w innowacyjnych terapiach – Hexanova® Sp. z o.o.

 

 

 

Umowa dotyczy partnerstwa w zakresie rozwoju i promocji produktów Granulox® i Granudacyn® w Polsce. Granulox® to terapia hemoglobiną dostępna i uznana w 35 krajach na świecie. W 2018 roku Granulox® otrzymał nagrodę „Innowacja roku w leczeniu ran przewlekłych” podczas Europejskiego Kongresu EWMA 2018 w Krakowie. Granudacyn® jest płynem do irygacji, czyszczenia i odkażania ran. Celem współpracy jest zwiększenie dostępności do nowoczesnych terapii leczenia ran dla środowisk medycznych i pacjentów.

Mölnlycke jest wiodącą na świecie firmą oferującą rozwiązania medyczne. Opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania w chirurgii oraz w leczeniu ran – od prewencji powstawania ran aż po opiekę domową. Hexanova® zaś jest polską firmą farmaceutyczną oferującą innowacyjne rozwiązania z zakresu medycyny i farmacji. Prowadzi badania i wdrożenia produktów w kategoriach zdrowia intymnego kobiet i mężczyzn oraz innowacyjne rozwiązania w leczeniu trudno gojących się ran. 

KOMENTARZE
Newsletter