Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Johnson & Johnson przeznaczy 500 mln USD na walkę z HIV i gruźlicą
Johnson & Johnson przeznaczy 500 mln USD na walkę z HIV i gruźlicą

Johnson & Johnson chce w ciągu najbliższych 4 lat przeznaczyć 500 mln USD na badania i rozwój oraz stworzenie konkretnych programów, które przyspieszą globalne wysiłki na rzecz wyeliminowania HIV i gruźlicy do 2030 r.

W ramach inwestycji firma wraz z konsorcjum partnerów będzie kontynuowała badania nad szczepionkami chroniącymi przed HIV. W partnerstwie z ViiV Healthcare Janssen Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson prowadzi także badania nad terapią, w ramach której pacjenci raz na dwa miesiące mieliby wstrzykiwany lek. Taki schemat u niektórych osób mógłby zminimalizować leczenie HIV do 12 lub 6 wizyt z iniekcją rocznie zamiast leczenia doustnego przez 365 dni w roku.

Johnson & Johnson deklaruje, że powoła zespół światowej klasy naukowców, którzy wykorzystają zasoby naukowe firmy, by przyspieszyć odkrywanie, opracowywanie i dostarczanie nowej generacji leków i szczepionek. Jak tłumaczy J&J, aktywność w tym obszarze może pozytywnie wpłynąć na codzienność milionów ludzi dotkniętych zarówno HIV, jak i gruźlicą i – w perspektywie długoterminowej – zmaksymalizować efektywność krajowych inwestycji w sektor zdrowotny. Zaangażowanie J&J ma wspierać również wysiłki prowadzące do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Paul Stoffels, wiceprzewodniczący komitetu wykonawczego i dyrektor naukowy w Johnson & Johnson, wyjaśnia – Żadna pojedyncza instytucja nie jest w stanie sprostać temu historycznemu wyzwaniu, jakim jest wyeliminowanie choroby zakaźnej. Rozwój naszych technologii, jednoczenie działań naszych najlepszych naukowców i korzystanie z dziesięcioleci doświadczeń w zakresie HIV i gruźlicy, pozwala nam myśleć optymistycznie, że możemy wnieść znaczący wkład w globalne wysiłki na rzecz eliminacji tych chorób.

Janssen Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson od ponad 25 lat podejmuje wysiłki na rzecz eliminacji HIV. W tym czasie firma wprowadziła 8 leków na HIV, które pomogły przekształcić HIV/AIDS z wyroku śmierci w chorobę przewlekłą i możliwą do opanowania. Ponadto, w 2012 r. Janssen wprowadził Bedaquiline, która – jak podaje – była pierwszym od pół wieku lekiem na gruźlicę o nowatorskim mechanizmie działania.

Źródła

www.jnj.com

KOMENTARZE
Newsletter