Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Genentech (Roche) przejmuje Lonza
01.09.2009
Szwajcarski producent leków Roche oraz dostawca produktów niezbędnych w przemyśle farmaceutycznym oświadczyli wczoraj, że należący do Roche Genentech Singapore zakupi należący do Lonza oddział produkcyjny w Singapurze.
Cena oddziału, który ma zostać przejęty przez Genentech to 290 milionów dolarów i dodatkowe 70 milionów za kolejne osiągnięcia firmy. Nowoprzyjęty zakład ma produkować koncentrat substancji czynnej dla leku Avastin. Może to zwiększy efektywność produkcji, ze względu na fakt posiadania przez Lonza zdolności produkcyjnych rzędu 80 000 litrów.

Niemal 230 pracowników Lonza wejdzie w struktury Genentech Singapore, co zwiększy zaszeregowanie do 235 pracowników.

Avastin, który działa na nowotwory poprzez hamowanie angiogenzezy guza, jest produkowany przez Roche po przejęciu Genentech. Stosowany jest w nowotworach płuc, okrężnicy oraz piersi. jego sprzedaż na świecie sięga poziomu 4,9 miliarda USD rocznie.

Bewacyzumab jest rekombinowanym, humanizowanym przeciwciałem monoklonalnym produkowanym z użyciem technologii DNA. Ulega ekspresji w komórkach jajnika chomika chińskiego (CHO - chinese hamster ovary cells ) .Avastin (bewacyzumab) w skojarzeniu z chemioterapią opartą na fluoropirymidynie jest wskazany w leczeniu pacjentów z rakiem okrężnicy lub odbytnicy z przerzutami. Terapia skojarzona produktem Avastin i paklitakselem jest wskazana jako leczenie pierwszego rzutu u chorych z rozsianym rakiem piersi. Avastin w skojarzeniu ze chemioterapią opartą na pochodnych platyny jest wskazany w leczeniu pierwszego rzutu u pacjentów z nieoperacyjnym zaawansowanym, z przerzutami lub nawrotowym, niedrobnokomórkowym rakiem płuca, o histologii innej niż w przeważającym stopniu płaskonabłonkowa. Avastin w skojarzeniu z interferonem alfa-2a jest wskazany w leczeniu pierwszego rzutu pacjentów z zaawansowanym i (lub) rozsianym rakiem nerki.

Mechanizm działania: Bewacyzumab łączy się wybiórczo z ludzkim naczyniowo-śródbłonkowym czynnikiem wzrostu (VEGF), który jest obecne w wyściółce naczyń krwionośnych i limfatycznych w organizmie. VEGF powoduje wzrost naczyń krwionośnych w obrębie guza, co umożliwia zaopatrzenie go w tlen i substancje odżywcze. W momencie połączenia się bewacyzumabu z VEGF, powoduje on zatrzymanie prawidłowego działania VEGF. Ma to wpływ na wzrost guza nowotworowego poprzez zablokowanie namnażania się naczyń krwionośnych zaopatrujących guz w tlen i substancje odżywcze (za: EMEA).
KOMENTARZE
news

<Styczeń 2021>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Newsletter