Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Fundacja już po raz szósty przyznała granty
03.03.2008
Zakończył się proces wyłaniania najlepszych projektów badawczych w VI edycji konkursu Fundacji na rzecz Wspierania Rozwoju Polskiej Farmacji i Medycyny. Przyznano dwa granty na realizację projektów badawczych.


Tematem VI edycji konkursu był: „Problem współpracy z pacjentem w leczeniu oraz w profilaktyce chorób przewlekłych: występowanie, ocena, propozycje poprawy”. Decyzją zarządu Fundacji, z rekomendacji Rady Naukowej przyznano w tej edycji dwa granty na realizację projektów.

Nagrodzone prace to:
„Ocena przestrzegania zaleceń lekarskich (adherence) w leczeniu osteoporozy – określenie czynników mogących wpływać na brak ciągłości i systematyczności terapii.” prof. Ewy Sewerynek,
„Wpływ kompleksowej STRATegii edukacyjno-behawioralnej na przestrzeganie zaleceń terapeutycznych podczas leczenia hipolipemizującego statynami w warunkach opieki zdrowotnej.” dr Przemysława Kardasa.

Zdaniem dr Wojciecha Kuźmierkiewicza, prezesa zarządu Fundacji temat VI edycji konkursu jest bardzo ważny z punktu widzenia zarówno pacjenta, lekarza, jak i płatnika świadczeń medycznych. Jednocześnie bardzo trudny, biorąc pod uwagę obecne osiągnięcia polskiej medycyny w tej dziedzinie. Przebieg konkursu utwierdził zarząd Fundacji w przekonaniu, że Fundacja powinna podjąć się roli popularyzatora idei dobrej współpracy z pacjentem wśród lekarzy i farmaceutów.

W tym celu wspólnie z Radą Naukową Fundacji przygotowuje specjalny dodatek do magazynu medycznego „Medycyna po Dyplomie”. Dodatek poświęcony jest problemom współpracy z pacjentem w leczeniu chorób przewlekłych. Autorami tekstów są członkowie Rady Naukowej Fundacji i zaproszeni przez nich eksperci. Celem publikacji jest wydanie pierwszej polskiej monografii dotyczącej powyższego zagadnienia, która stanowiłaby materiał referencyjny dla lekarzy i badaczy.

Źródło: Polpharma
KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Newsletter