Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Electus S.A. planuje debiut na GPW
15.10.2010
Electus, spółka zajmująca się zarządzaniem wierzytelnościami szpitali i jednostek samorządu terytorialnego planuje w połowie przyszłego roku zadebiutować na rynku głównym GPW.
Od dnia 30 września obligacje II serii emitowane w ramach Pierwszego Programu Emisji Obligacji Electus S.A. notowane są Giełdzie Papierów Wartościowych. Dotychczas w ramach Programu Electus S.A. wyemitował 25 767 szt. obligacji w cenie nominalnej 1 tys. zł. z czego od dnia 06 kwietnia br. notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych jest 10 133 szt. obligacji I serii, natomiast od dnia 30 września notowanych jest jeszcze 15 634 szt. obligacji II serii. Od dnia 30 września obligacje publiczne spółki Electus S.A. notowane są na GPW Catalyst. ”Wstępnie zakładamy wejście na GPW w pierwszym półroczu 2011 r.” - mówi prezes Jacek Ryński.

„Interesuje mnie sektor publiczny. Electus jest liderem w zakresie wspierania potrzeb płynnościowych publicznej służby zdrowia. Rozwijamy się coraz prężniej w sektorze jednostek samorządu terytorialnego. Ostatnio uzupełniliśmy ofertę o trzecią linię biznesu – pomagamy w zarządzaniu należnościami spółkom mediowym z sektora publicznego – koncernom energetycznym, zakładom wodno-kanalizacyjnym, spółkom gazowniczym itp.” – mówi prezes Ryński. Firma planuje też ekspansję na rynki zagraniczne. ” Chciałbym, żeby Electus utrzymał pozycję lidera w zakresie wspierania płynności w sektorze publicznym w Polsce, ale również stał się nim na rynku środkowo-europejskim. Moja strategia to również pokazanie wartości firmy na GPW już w przyszłym roku” – uważa Jacek Ryński.

Obecnie Electus S.A. jest jedną z największych i najszybciej rozwijającą się firm w branży usług finansowych dla sektora publicznej ochrony zdrowia. Dzięki 9-letniemu doświadczeniu Spółka opracowała skuteczne rozwiązania finansowo-prawne, które pozwoliły jej na osiągnięcie pozycji niekwestionowanego lidera pod względem rentowności działalności oraz dynamiki wzrostu. Pozycja ta jest wypadkową kilku czynników. Przede wszystkim realizacji przemyślanej strategii działań nakierowanych na systematyczny wzrost udziału w rynku przy zachowaniu wysokiej efektywności finansowej. Podstawowym narzędziem pozwalającym na ocenę skuteczności wypracowanej przez Spółkę strategii rozwojowej jest regularne monitorowanie osiąganych wyników i analiza portfela klientów w zestawieniu z posiadanymi informacjami na temat wyników podmiotów konkurencyjnych.

Podstawowym obszarem działalności jest restrukturyzacja i finansowanie wierzytelności wobec zakładów opieki zdrowotnej oraz innych podmiotów sfery budżetowej. Spółka nabywa wymagalne i niewymagalne wierzytelności na własny rachunek, przejmując w ustalonym zakresie spłaty zobowiązania, a następnie dokonuje ich restrukturyzacji. Podstawową korzyścią klientów ze świadczonych usług jest fakt, że proces ten umożliwia wierzycielowi ugodowe i sprawne odzyskanie należności oraz przyspieszenie przepływu gotówki i odblokowanie limitów dostaw dla danego kontrahenta. Taki model biznesowy jest również korzystny dla będącego w trudnej sytuacji finansowej dłużnika. Pozwala mu spłacać zobowiązanie w ramach długoterminowego porozumienia, co poprawia jego bieżącą płynność. Jest alternatywnym rozwiązaniem dla działań windykacyjnych, tak powszechnych na rynku służby zdrowia.

red. Blanka Majda
KOMENTARZE
news

<Październik 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter